Akcija „Paukščiai grįžta namo“

• Paskelbė : Mindaugas
  • Paskelbta: 2023-03-11

Kovo 10 dieną Lietuvoje minima 40-ies paukščių diena. Tai simbolinė data, kada iš šiltųjų kraštų namo parskrenda žiemoti išskridę paukščiai.

Šiai dienai paminėti buvo organizuota akcija „Paukščiai grįžta namo “. Lietuvos miškuose šią dieną iškelta per 2 tūkstančius inkilų ir planuojama pakabinti dar 8 tūkstančius. Dienos pavadinime minimas skaičius „keturiasdešimt“, nes apytikriai tiek žmogus atskiria paukščių rūšių, pavasarį sugrįžtančių į Lietuvą.
Mūsų gimnazijos jaunųjų miškininkų būrelio nariai kartu su kitų rajono mokyklų jaunųjų miškininkų būrelio nariais vyko į Šimonių girią iškelti savo pagamintų ir girininkų paruoštų inkilų.
Mokiniams padėjo miškininkai. Girininkai supažindino, kaip reikia kelti inkilus, kad landa turi būti atsukta į rytus ar pietus. Anksčiau iškeltus inkilus reikia išvalyti ir paruošti naujiems gyventojams.

Astos Merkienės