Keliaujančios architektūros dirbtuvės gimnazijoje

Gegužės 28 d. mūsų gimnazijoje prasidėjo švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos II“ kultūrinio ugdymo veiklos.

Keliaujančių architektūros dirbtuvių (KAD) veiklose dalyvavo 30 pirmos klasės mokinių. Dirbtuvėms vadovavo KAD projekto vadovės, architektės Evelina ir Margarita.

Mokiniai, susipažinę su architekto darbo specifika, įsitraukė į aktyvų kūrybinį procesą. Per 3 dienas gimnazistai, įvertinę mokyklos kiemo erdves, siūlė, generavo, detalizavo, eskizavo lauko baldų ir kitų objektų idėjas pagal savo poreikius. Išskyrę svarbiausias aplinkos savybes ir elementus, grupėse sukūrė bei pristatė poilsio ar aktyvios veiklos objektų maketus, atliko matavimus, reflektavo vertindami savo veiklas ir jų rezultatus.

Nors visos grupės sukūrė labai skirtingos geometrijos objektus, diskutuodami ieškojo visiems tinkamiausio projekto, kurį galėtų įgyvendinti.

Laukia kitas svarbus 3 dienų etapas, kuomet teks „pasiraitoti rankoves“ ir įgyvendinti architektūrinį projektą realybėje.

Kartu su @tūkstantmečiomokyklos

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis

„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

Mokytoja Gitana Vaičiutė