Profesinio mokymo moduliai 11-12 klasėse

Kovo 25d. mūsų gimnazijoje apsilankė Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos direktoriaus pavaduotoja Raimonda Domžienė ir karjeros specialistė Audronė Liudvinavičienė ir antrų klasių mokinius supažindino su profesinio mokymo programomis.

Siūlomi programų moduliai: „Bendrosios veiklos statybos objekte vykdymas“ (apdailininko modulinė profesinio mokymo programa, apimtis – 10 kreditų (220 val.), „Sveikos mitybos patiekalų gaminimas“ (virėjo modulinė profesinio mokymo programa, apimtis – 5 kreditai (110 val.), ,,Baro paruošimas ir klientų aptarnavimas” (padavėjo ir barmeno modulinė profesinio mokymo programa, apimtis – 5 kreditai (110 val.).

Priėmime į profesinio mokymo įstaigas gali dalyvauti ne tik norintieji įgyti kvalifikaciją pagal visą profesinio mokymo programą, kaip buvo įprasta iki šiol, bet ir bendrojo ugdymo mokyklų ir gimnazijų 10-12 klasių mokiniai, norintys mokytis pagal atskirus profesinio mokymo modulius. 

Modulinės – iš atskirų modulių sudarytos – profesinio mokymo programos leidžia mokiniui įgyti norimą kvalifikaciją ne tik mokantis nuosekliai pagal visą programą, bet ir imant atskirus modulius, pasirinkus priimtiniausią mokymosi būdą ir tempą. 

Nusprendusieji pasirinkti modulinį profesinį mokymą bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai mokysis kiek kitaip negu profesinių mokyklų auklėtiniai. Jie galės rinktis tik dalį programos, t. y. vieną atskirą modulį, ir mokytis pagal jį. Pasirinkęs vieną modulį profesinėje mokykloje gimnazistas galės turėti nuo 3 iki 6 pamokų per savaitę, o mokymasis truktų nuo vienerių iki dvejų metų. 

Mokinys kartu su savo bendrojo ugdymo mokykla ir profesine mokykla susidarys individualų mokymosi planą, kad būtų neviršytas maksimalus savaitinis 35 pamokų skaičius. Abi mokyklos bendradarbiaudamos derins mokiniui palankų pamokų tvarkaraštį.  

Mokinys, baigęs atskirą modulį, gaus įgytą kompetenciją patvirtinantį pažymėjimą. Įgytos kompetencijos jam leis užsiimti atitinkama veikla, o mokantis toliau pagal tos pačios kvalifikacijos programą įgytos kompetencijos galės būti įskaitomos, tad sutrumpės mokymosi laikas. 
Sudarant sąlygas mokytis profesijos dar mokyklos suole, bendrojo ugdymo mokyklų ir gimnazijų mokiniams atveriamos daug įvairesnės pasirinkimo galimybės: baigęs mokyklą mokinys gali toliau tęsti mokslus profesinėje mokykloje ar stoti į universitetą ar kolegiją. Jam taip pat atsiranda galimybė dirbti pagal įgytą profesinę kompetenciją, galbūt susikurti sau darbo vietą, o panorus mokytis toliau studijas rinktis jau išbandžius darbo pasaulį ir gerai apsisprendus dėl specialybės, į aukštąją mokyklą nusinešant ne tik akademinių žinių, bet ir praktinių įgūdžių, kurie itin svarbūs, pavyzdžiui, inžinerinėse specialybėse.


Daug naudingos informacijos taip pat galima rasti Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos internetiniame puslapyje https://kupiskiotvm.lt/profesinio-mokymo-programu-moduliai-skirti-gimnazijos-klasiu-mokiniams/.

 

Autorius:
Karjeros specialistė Asta Merkienė

Nuotraukos:
Asta Merkienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos