Kario prievolė gali tapti karjeros pradžia

Kario profesija – tikrai ne visiems. Tačiau tie, kurie pabando, tarnyboje lieka ilgam. Kiekvieno jaunuolio neatsiejama karjeros kelio dalis yra apsisprendimas dėl karo prievolės atlikimo.

Balandžio 4 d. gimnazijoje viešėjo karo prievolės Rokiškio poskyrio verbuotojas grandinis Žygimantas Dumbrava. Jis supažindino mokinius su karo prievolės Lietuvoje ypatumais. Svečias paaiškino, kas yra karo prievolė, kas yra karo prievolininkas, parodė, kaip pasitikrinti, ar esi įtrauktas į karinę įskaitą. Mokiniai sužinojo, kokie galimi tarnybos būdai.

Gimnazistai buvo supažindinti su galimybe tarnybos metu įgyti karinę specialybę ir dalyvauti tarptautinėse pratybose ir misijose, kaip galima civilinę karjerą ar studijas suderinti su karo mokslais – savanoriškai tapti Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) kariu.

Susitikimo metu aptartos karo prievolininko teisės ir pareigos, atsakomybė už karo prievolininkų pareigų nevykdymą.

Susitikimo metu pristatyti reikalavimai, norintiems stoti į generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją.

Žygimantas Dumbrava atsakė į mokiniams rūpimus klausimus.

Gintaras Stankevičius