Po Rokiškio kraštą

  Spalio mėnesį susipažinome su Rokiškiu ir  jo apylinkėmis. 
 Rokiškio dvarą sudaro 16 pastatų. Spėjama, kad rūmų architektu galėjo būti Laurynas Stuoka–Gucevičius. Apžiūrėjome 1952 m. dvaro rūmuose įsikūrusį muziejų. 
Apie pieno produktus, jų gamybą, pieno raugimo, sviesto mušimo ir kitus indus sužinojome edukacinėje pamokoje „Sūrio kelias“. 
 Vyko edukacinės pamokos „Tapyba ant stiklo“ ir apie rankų darbo muilo paslaptis.
Bajorų kaimo bibliotekininkė supažindino su vaistiniais augalais. Sužinojome vaistinių augalų gydomąsias savybes. Susipažinome su „Lėlių namų“ muziejaus įkūrėja D. Ziemeliene. Ji aprodė lėlių kolekciją, kurią pradėjo eksponuoti nuo 1999 m. Dabar kolekcijoje yra apie 1500 lėlių. Čia lėlės ir rankų darbo, ir parvežtos iš užsienio šalių. „ Lėlių namuose“ įsikūręs ir lėlių teatras „Čiz“. Lėlės sukurtos ir pasiūtos pačių teatro aktorių rankomis. 
 Pilni dienos įspūdžių grįžome namo. Dėkojame projekto vadovei   Audronei Matuzevičienei už turiningai praleistą dieną ir puikiai organizuotą pažintinę kelionę į Rokiškį ir jo apylinkes.
rokiskis1 rokiskis2 

rokiskis3 rokiskis5

 
Monika Gabriūnaitė, IIIg klasė
Renata Petrusevičienė, bibliotekininkė
 

Po Zarasų kraštą

  Spalio mėnesį grupelė mokinių turėjo progos pasižvalgyti po Zarasų kraštą.
 Aplankėme Šlyninkos vandens malūną. Malūnas veikia ir dabar, pripažintas technikos paveldo statiniu. Jame gaminami tradiciniai lietuviški miltai, kruopos, sėlenos. Malūne klausėmės šmaikščių malūnininko pasakojimų apie malūno gyvenimą, kaip mūsų protėviai gyveno prieš daugelį metų. Amatų namuose ragavome čia kepamos duonos, įvairių kitų kepinių.
 Apžiūrėjome 2011 m. Zarasų krašte atidarytą apžvalgos ratą – architektūros statinį. Einant ratu atsiveria Zaraso ežero panorama. Ežero pakrantėje pradėtas kurti skulptūrų parkas.
 Lankėmės ir Zarasų krašto muziejuje. Jo ekspozicijose įamžinta krašto istorija, seni dokumentai, žvejybos ir medžioklės trofėjai, sakralinės skulptūros, audinių, lovatiesių pavyzdžiai.
 Apžiūrėjome Zarasų rajono savivaldybės viešąją biblioteką, labai šviesią, su atsiveriančiu gražiu gamtos vaizdu į ežerą. Bibliotekos labai erdvios patalpos darbui ir įvairioms veikloms.
 Taip pat keliavome pamatyti Lietuvoje augantį seniausią ir storiausią Stelmužės ąžuolą, kuriam 1500 metų. Stelmužės ąžuolas - Lietuvos gamtos paminklas. Ąžuolas auga Stelmužės kaime.
 Vingiuotu keliu leidomės toliau. Ežeras Ilgis apie 12 km į pietus nuo Zarasų. Vakarinėje ežero pakrantėje yra piligrimų lankoma Šv. Mergelės Marijos apsireiškimo vieta, pastatyta Kvintiškių koplyčia.
 Diena buvo kupina įspūdžių, gerų emocijų. Dėkojame kelionės vadovei Audronei Matuzevičienei už surengtą dar vieną pažintinę kelionę.
zarasai zarasai2

Monika Gabriūnaitė, IIIg klasė
Renata Petrusevičienė, bibliotekininkė

 

atsisiųsti  

 Prasidėjus naujiems mokslo metams atnaujinta ir projekto ,,Stipresnis. Sveikesnis. Laimingesnis“ veikla. Projektas Nr. SRF -FAV -2019 -1 -0309 bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, jį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Švietimo mainų paramos fondas. Siekdami įgyvendinti projekto veiklos uždavinį - suburti plaukti nemokančių vaikų grupes ir pasitelkus profesionalius trenerius išmokyti vaikus plaukti - su tikslinėmis mokinių grupėmis du kartus per savaitę vykstame į Anykščių baseiną ir dalyvaujame mokymosi plaukti užsiėmimuose, kuriuos veda plaukimo treneris. Šiais mokslo metais užsiėmimuose dalyvauja ir kitų Kupiškio mokyklų mokiniai. Vaikai mokomi įvairių parengiamųjų pratimų ir įvairių plaukimo technikos būdų, nes išmokę gerai plaukti jie galės išgelbėti savo ir kitų gyvybes.
 Projekto veiklos jo dalyviams nemokamos, o plaukimas yra gera sveikatingumo, laisvalaikio leidimo, bendravimo priemonė, todėl kviečiame aktyviai dalyvauti ir laiką po pamokų leisti kartu.

Soc. pedagogė Audronė Matuzevičienė

100 2281 Ekrano nuotrauka 2020 10 13 095411

 

Projektas ,,Stipresnis. Sveikesnis. Laimingesnis“

Baseinas Gimnazijoje tęsiamos projekto ,,Stipresnis. Sveikesnis. Laimingesnis'' veiklos. Jų metu projekto dalyviai sportuoja aerobikos, fizinio aktyvumo pratybose, vykdoma įvairi fizinio aktyvumo veikla Kupiškio bendruomenės neįgaliesiems, vyksta pratybos su treniruokliais, vaikai mokomi plaukti Anykščių plaukimo baseine. Plaukimo baseine užsiėmimus jau lanko 36 vaikai. Užsiėmimus veda plaukimo treneris.
 Gimnazijos sporto bazė vasario mėnesį pasipildė ir nauja sportine įranga bei ,,Smiginio'' žaidimu, kuris jau tapo labai mėgstamu įvairaus amžiaus projekto dalyvių žaidimu.
 Projekto veiklas inicijuoja Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos bendruomenė.
 Taip pat gimnazijos bendruomenė labai kviečia visus norinčius ateiti ir dalyvauti pasirinktoje veikloje bei turiningai leisti laisvalaikį kartu.

Laikinai projekto veiklas koordinuoja soc. pedagogė Audronė Matuzevičienė

 

 

 LIONS QUEST socialinio ir emocinio ugdymo  programa „Raktai į sėkmę"

logo1 logo2  logo3

 „Sveiki penki“ – projektas, skirtas penkių Aukštaitijos krašto mokyklų mokiniams, jų sveikatai, bendravimui, idėjų realizavimui.

 Apie projektą...

„Ateities inžinerija“ - nuotolinio ugdymo platforma.

Apie projektą...

Kompleksinis matematinių kompetencijų ugdymo modelis KUBASfinansuojamas iš Europos socialinio fondo.

Apie projektą...

Kompleksinis matematinių kompetencijų ugdymo modelis KUBAS

ŽenklasPareiškėjas - Kupiškio rajono savivaldybės administracija.

Partneriai - Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija, Kupiškio rajono Alizavos pagrindinė mokykla, Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazija.

Projekto tikslas - pasiekti, kad veiklą tobulinančių mokyklų 2019 m. matematikos PUPP rezultatų bendras vidurkis būtų ne mažesnis kaip šeši. Projekto metu mokinių pasiekimų gerinimui įgyvendinamos ne pavienės veiklos, bet inovatyvių ir šiuolaikiškų veiklų kompleksas.

Kodėl KUBAS? 

Matematikoje kubu vadinama trimatė figūra, kurios visos briaunos ir kampai lygūs.

Matematinių kompetencijų stiprinimo modelis KUBAS apima:

Mokytojų kvalifikacijos ūgtį;

Mokytojų kompetencijų ūgtį;

Užduočių parinkimą, adaptavimą;

Užduočių „banko“ kūrimą;

Mokinių vidinės motyvacijos teigiamą pokytį;

Mokinių akademinės sėkmės teigiamą pokytį.

 

Kūrybinės dirbtuvės

 Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija, bendradarbiaudama su Vilniaus Gedimino technikos universitetu, spalio 26 d. mokiniams organizavo nuotolinio ugdymo platformos kūrybines dirbtuves. Dr. Henrikas Mykolaitis mokiniams pristatė projektą „Ateities inžinerija“ ir projekto galimybes. Dvi mokinių grupės atliko praktinius darbus „Robotika ir biomechanika praktiškai“ ir „Naujo pramonės gaminio kūrimas“. Dirbtuvėse dalyvavo 19 Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos ir 4 Panevėžio rajono Smilgių gimnazijos mokiniai. Modulį „Robotika ir biomechanika praktiškai“ pristatė ir keturis užsiėmimus vedė VGTU lektorius Mindaugas Luneckas, o doc. dr. Daiva Makutėnienė mokė 3D priemonėmis sukurti naują gaminį.

VGTU 1  VGTU 3

 

 

 Nuotolinio ugdymo platforma „Ateities inžinerija“ 

VGTU

 

 Vilniaus Gedimino technikos universitetas (toliau VGTU), Lietuvos mokslų akademijos partneris, akademijos koordinuojamame projekte Nr. 09.3.3-ESFA-V-711-02-0001 „Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos plėtra ir įgyvendinimas“ yra atsakingas už projekto veiklos „Moksleivių nuotolinio švietimo sistemos technologijų mokslų srityje sukūrimas ir išbandymas“ įgyvendinimą. Projekto trukmė – 2017 m. sausis – 2018 m. birželis. Nuotolinio ugdymo forma suteikia visoms šalies mokykloms prieinamumo prie aktualaus ugdymo turinio  galimybes. Kita vertus, ji reikalauja veiksmingos metodikos bei optimalaus ją papildančio IT sprendimo ir galiausiai efektyvaus bendradarbiavimo tarp pagrindinių veikiančių asmenų – mokinio, mokytojo ir konsultanto.

 Gegužės, liepos ir rugsėjo mėnesiais VGTU organizavo mokymus mokytojams pagal kvalifikacijos tobulinimo programą „Nuotolinio ugdymo platformos „Ateities inžinerija“ galimybės, skatinant mokinių ugdymą, mokslinių tyrimų, eksperimentinės veiklos ir inovacijų (MTEPI) veiklų srityje“. Mokymuose dalyvavo Jurgita Mažylienė, Darius Mažylis ir Irma Vyšniauskienė. 

 Mokymuose dalyvavusiems mokytojams buvo pasiūlyta ne tik patiems išbandyti nuotolinio ugdymo platformą „Ateities inžinerija“, bet ir įtraukti pilotines mokinių grupes.

 Liepos mėnesį pateikta paraiška dalyvauti inovacijų pristatymo ir pažinimo užsiėmimuose.

 Integruoto ugdymo veikla organizuojama remiantis VGTU „Ateities inžinerijos“ nuotolinio ugdymo Moodle platforma (toliau – AI platforma). AI platforma teikia dalyviams naują integruotą ugdymo turinį – ugdymas vyksta per projektinio turinio „prizmę“ – pagal skirtingų tematikų ugdymo modelius. Gimnazijos mokiniai 2017-2018 m.m. išbando du ugdymo modulius (programas) – „Naujo pramonės gaminio kūrimas“ ir „Robotika ir biomechanika praktiškai“. Visa  medžiaga, susijusi su programa, pateikiama AI platformoje.

  Nuotolinio ugdymo veikla mokiniams organizuojama dviem ciklais. Ciklo trukmė – 12 savaičių. Jo metu atliekamas pasirinktos temos savarankiškas projektinis darbas. Galima ir ilgesnė darbų trukmė, tačiau darbų konkursai-pristatymai bus rengiami 2 kartus per mokslo metus – 2018 m. sausio ir gegužės mėn.

 Modulių aprašai, darbo eiga ir kita informacija pateikiama AI Moodle svetainėje http://ateitin.vgtu.lt/course/index.php?categoryid=2, kuri yra pagrindinė projekto veiklų IT platforma. 


Stovykla „Sveiki penki“ 

Lapkričio 2-3 dienomis gimnazijoje vyko Neformaliojo vaikų švietimo projekto ,,Sveiki penki‘‘ dviejų dienų stovykla, kurioje dalyvavo I ir II klasių moksleiviai. Projekto metu pažinome vieni kitus, ugdėme savo gebėjimus dirbti komandoje, piešėme, dalinomės nuomonėmis, kėlėme įvairiausius klausimus ir ieškojome atsakymo į juos. Pirmąją dieną dirbome su socialinio suflerio projektų vadove Milda Lukoševičiūte ir Europos savanorių tarnybos savanoriu iš Vengrijos Adrianu Aradi. Užduotys buvo įvairios: bandėme susikibę rankomis perlipti, peršokti virvę prie jos neprisiliesdami, ėjome į minutės susitikimus ir diskutavome įdomiais klausimais, turėjome puikią galimybę įtvirtinti anglų kalbos žinias, nes svečias su mumis bendravo tik anglų kalba. Antrąją projekto dieną su mokiniais dirbo socialinio suflerio projektų vadovė psichologė Lina Straukė. Visi kartu žaidėme vardų žaidimą, kurio metu turėjome įsidėmėti vardų ir miestų sekas mėtydami kamuolį, taip pat piešėme ir kūrėme Lietuvos Respublikos piliečio asmenybę, gyvenimo istoriją ir analizavome savo komandų sukurtus charakterius.

  Projekto dalyvė Rugilė Sirvydytė

Pradzia 5

Pasaulinė sveiko maisto diena

 Minint Pasaulinę sveiko maisto dieną (spalio 16d.) projekto dalyviai pakvietė visus I – III klasių mokinius dalyvauti šios dienos paminėjime. Mokiniai klausėsi paskaitų apie sveiką mitybą, maistą, rankų higieną. Ant iškirptų iš popieriaus obuolių rašė savo žinomo sveiko maisto receptą. Kiekvienos klasės mokiniai kūrė rudens gėrybių parodą. Paruoštas stendas iš obuoliukų ir darbų paroda gimnazijos bendruomenę džiugino visą savaitę ir skatino sveikai maitintis. 

 stendas
 
 Š.m. rugsėjo – gruodžio mėn. projekte dalyvaus 5 -10 klasių mokiniai iš penkių šalies rajonų: Rokiškio r. Obelių gimnazijos, Utenos Aukštakalnio ir Visagino Draugystės progimnazijų, Anykščių r. Viešintų pagrindinės mokyklos - daugiafunkcio centro, Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos. Iš kiekvienos mokyklos dalyvaus po 25 mokinius, iš viso 125 dalyviai.
Penkių projekte dalyvaujančių mokyklų mokiniams bus organizuojami fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos, socialinių emocinių įgūdžių ugdymo praktiniai užsiėmimai po pamokų 1 kartą per savaitę, stovyklos mokinių rudens atostogų metu (2 dienų) ir savaitgalį (2 dienų). Užsiėmimai vyks netradicinėse erdvėse. Mokiniams bus pasiūlytos jiems patrauklios, pozityvios, saviraišką skatinančios veiklos: judrieji komandiniai, orientaciniai žaidimai, patyriminiai žygiai ir žaidimai, diskusijos, Forumo teatras, darbas grupėse ir kita. Stovyklos dalyviams praktinius užsiėmimus organizuos profesionalūs vadovai iš NVO ,,Socialinis sufleris”, VšĮ ,,Pokyčių projektai”.
Projekto metu penkiose mokyklose susiburs aktyvių mokinių iniciatyvinės grupės, kurios įgytas žinias ir įgūdžius taikys savo kasdieninėje veikloje ir skleis mokyklose, organizuodamos sveikos gyvensenos pratybas bendraamžiams ir pradinių klasių vaikams. Bus užtikrintas mokinių aktyvesnis dalyvavimas mokyklų bendruomenių gyvenime, jų gebėjimas propaguoti sveiką gyvenseną mokinių tarpe.
 

 

LIONS QUEST socialinio ir emocinio ugdymo programa „Raktai į sėkmę"

 Nuo 2019 rugsėjo mėn. mūsų gimnazijoje bus pradėta įgyvendinti viena iš LIONS QUEST programų „Raktai į sėkmę“.
 „Raktai į sėkmę“ – lanksti ir išsami programa, skirta vyresnių klasių mokiniams, padedanti stiprinti pilietinę atsakomybę bei esmines socialines, emocines, akademines kompetencijas ir darbo įgūdžius. Svarbus programos elementas – mokymosi tarnaujant metodika (projektai ugdo asmeninę ir socialinę atsakomybę, moko kurti ir mokytis iš realaus gyvenimo).
 Sausio 21-22 dienomis gimnazijos mokytojai, pagalbos vaikui specialistai, administracijos atstovai, mokinių tėvų atstovai ir socialiniai partneriai dalyvavo Lions Quest programos „Raktai į sėkmę“ mokymuose. Mokymus vedė VšĮ Lions Quest instruktorė Gintarė Pučinskienė. Seminaro metu dalyviai susipažino su šios programos tikslais, uždaviniais ir pačia veiklos struktūra, mokėsi modeliuoti mokymosi tarnaujant metodiką, atliko praktines užduotis.

 Jolanta Glemžienė, bibliotekos vedėja

Bendra  raktas