Projektas ,,Stipresnis. Sveikesnis. Laimingesnis“

2019-2022 metais Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje buvo įgyvendinamas ilgalaikis projektas ,,Stipresnis. Sveikesnis. Laimingesnis“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Švietimo mainų paramos fondas.

Siekiant sukurti kokybiškesnę sportinę aplinką, skatinti miesto ir gimnazijos bendruomenės fizinį aktyvumą projekto lėšomis atnaujinta gimnazijos sportinė bazė. Gimnazijos kieme esančioje sporto aikštelėje pastatyti aštuoni lauko jėgos treniruokliai su keičiamais svarmenimis, du lauko jėgos treniruokliai neįgaliesiems, lauko gimnastikos įrenginiai suteikia galimybę sportuoti visiems norintiems.

Įsigyta šešių takelių mini golfo aikštelė, atnaujintas ir sporto salės inventorius. Įsigyti aerobikai ir gimnastikai skirti įrenginiai – balanso treniruokliai, gimnastikos čiužiniai, stepai aerobikai. Įsigyta ir daugiau sportinio inventoriaus – mobilus krepšinio stovas, penki krepšinio kamuolių laikikliai, du rankų lenkimo stalai, smiginio taikiniai, boulo ir kėglių žaidimų rinkiniai.

Projekto metu buvo vykdomos aerobikos fizinio aktyvumo pratybos, pratybos su treniruokliais, fizinio aktyvumo pratybos neįgaliesiems, vaikų mokymas plaukti. Vaikų mokymas plauti vyko Anykščių plaukimo baseine ,,Bangenis“, o vaikus plaukti mokė profesionalūs treneriai. Viso projekto metu plaukti mokėsi net 144 Kupiškio rajono mokiniai, tame tarpe ir mergaitės iš Ukrainos.

Aerobikos užsiėmimų metu dalyviams laikysenos pratimai buvo atliekami muzikiniame fone, naudojant visą aerobikai skirtą įsigytą inventorių. Projekto dalyviams buvo organizuojamos fizinį aktyvumą skatinančios ir palaikančios varžybos, po kurių dalyviai buvo apdovanojami medaliais. Šias veiklas vykdė fizinio ugdymo mokytojos Rita Grigaliūnienė ir Irena Grinienė, o aerobikos užsiėmimus vedė projekto vykdytojos Ingrida Tuskienė ir Viktorija Vareikaitė.

Atnaujinus sporto įrenginius, įsigijus daugiau sportinio inventoriaus suaktyvėjo bendruomenės narių domėjimasis sportine veikla, sustiprėjo bendruomeniškumas, užsiėmimai padėjo sumažinti stresą ir suteikė gerų emocijų, o net ir pasibaigus projektui kupiškėnai turės puikias galimybes individualiam treniravimuisi su lauko treniruokliais gimnazijos kieme, žaisti krepšinį ir golfą aikštelėse.

Projekto vykdymo grupės narė Audronė Matuzevičienė