Po Zarasų kraštą

Spalio mėnesį grupelė mokinių turėjo progos pasižvalgyti po Zarasų kraštą.
Aplankėme Šlyninkos vandens malūną. Malūnas veikia ir dabar, pripažintas technikos paveldo statiniu. Jame gaminami tradiciniai lietuviški miltai, kruopos, sėlenos. Malūne klausėmės šmaikščių malūnininko pasakojimų apie malūno gyvenimą, kaip mūsų protėviai gyveno prieš daugelį metų. Amatų namuose ragavome čia kepamos duonos, įvairių kitų kepinių.
Apžiūrėjome 2011 m. Zarasų krašte atidarytą apžvalgos ratą – architektūros statinį. Einant ratu atsiveria Zaraso ežero panorama. Ežero pakrantėje pradėtas kurti skulptūrų parkas.
Lankėmės ir Zarasų krašto muziejuje. Jo ekspozicijose įamžinta krašto istorija, seni dokumentai, žvejybos ir medžioklės trofėjai, sakralinės skulptūros, audinių, lovatiesių pavyzdžiai.
Apžiūrėjome Zarasų rajono savivaldybės viešąją biblioteką, labai šviesią, su atsiveriančiu gražiu gamtos vaizdu į ežerą. Bibliotekos labai erdvios patalpos darbui ir įvairioms veikloms.
Taip pat keliavome pamatyti Lietuvoje augantį seniausią ir storiausią Stelmužės ąžuolą, kuriam 1500 metų. Stelmužės ąžuolas - Lietuvos gamtos paminklas. Ąžuolas auga Stelmužės kaime.
Vingiuotu keliu leidomės toliau. Ežeras Ilgis apie 12 km į pietus nuo Zarasų. Vakarinėje ežero pakrantėje yra piligrimų lankoma Šv. Mergelės Marijos apsireiškimo vieta, pastatyta Kvintiškių koplyčia.
Diena buvo kupina įspūdžių, gerų emocijų. Dėkojame kelionės vadovei Audronei Matuzevičienei už surengtą dar vieną pažintinę kelionę.

Monika Gabriūnaitė, IIIg klasė
Renata Petrusevičienė, bibliotekininkė