Projektas „Sveiki penki“

Š.m. rugsėjo – gruodžio mėn. projekte dalyvaus 5 -10 klasių mokiniai iš penkių šalies rajonų: Rokiškio r. Obelių gimnazijos, Utenos Aukštakalnio ir Visagino Draugystės progimnazijų, Anykščių r. Viešintų pagrindinės mokyklos - daugiafunkcio centro, Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos. Iš kiekvienos mokyklos dalyvaus po 25 mokinius, iš viso 125 dalyviai.
Penkių projekte dalyvaujančių mokyklų mokiniams bus organizuojami fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos, socialinių emocinių įgūdžių ugdymo praktiniai užsiėmimai po pamokų 1 kartą per savaitę, stovyklos mokinių rudens atostogų metu (2 dienų) ir savaitgalį (2 dienų). Užsiėmimai vyks netradicinėse erdvėse. Mokiniams bus pasiūlytos jiems patrauklios, pozityvios, saviraišką skatinančios veiklos: judrieji komandiniai, orientaciniai žaidimai, patyriminiai žygiai ir žaidimai, diskusijos, Forumo teatras, darbas grupėse ir kita. Stovyklos dalyviams praktinius užsiėmimus organizuos profesionalūs vadovai iš NVO ,,Socialinis sufleris”, VšĮ ,,Pokyčių projektai”.
Projekto metu penkiose mokyklose susiburs aktyvių mokinių iniciatyvinės grupės, kurios įgytas žinias ir įgūdžius taikys savo kasdieninėje veikloje ir skleis mokyklose, organizuodamos sveikos gyvensenos pratybas bendraamžiams ir pradinių klasių vaikams. Bus užtikrintas mokinių aktyvesnis dalyvavimas mokyklų bendruomenių gyvenime, jų gebėjimas propaguoti sveiką gyvenseną mokinių tarpe.