Europos kalbų diena

Kalba – šalies identiteto dalis. Rugsėjo 26 diena – Europos kalbų diena, kurią švenčia visa Europa.

Europos kalbų diena siekiama parodyti, kaip ir kodėl daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių, norima atskleisti, kaip kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų.
 Visą šią dieną kalbų mokytojai pamokas pradėjo primindami kalbų svarbą. Jauniausieji gimnazijos nariai - I klasių mokiniai – buvo pakviesti į protų mūšį, kurį vedė gimnazijos mokinių prezidentas Emilis Kairys. Klausimai siejosi su Europos šalimis, Europos kalbomis ir studentų Mainų programų patirtimis. Nugalėjusios komandos buvo apdovanotos simboliniais Europos Komisijos prizais.
 Visa bendruomenė ilgosios pertraukos metu galėjo pasiklausyti įvairių Europos šalių muzikos, pasigrožėti Europos šalių vaizdais, pasidalinti įspūdžiais.

Anglų kalbos mokytoja Vilma Venslavė

Europos kalbų dienos protų mūšis

Rugsėjo 26 d. gimnazijos aktų salėje Jaunimo Europos komandos iniciatyva buvo paminėta Europos kalbų diena.
 Dalyviai varžėsi linksmame protų mūšyje, kurį sudarė trys turai. Klausimai buvo labai įvairūs, gvildentos Europos Sąjungos istorijos, žymesnių pastatų, sąsajų, aktualijų ir kitos temos.
 Geriausiai pasirodžiusios komandos ,,Pradinukai", ,,Vansai" ir ,,Bananų sultyse" buvo apdovanotos Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje įsteigtais prizais.

Gimnazijos mokinių prezidentas Emilis Kairys

Protmūšis