Ekspedicija

KK Birželio 6 – 7 bei 13 – 14 dienomis III klasių mokiniai dalyvavo integruotoje gamtos mokslų ir anglų kalbos ekspedicijoje Molėtų rajone, Labanoro girioje.

 Ekspedicija prasidėjo žygiu į Labanoro girią. Lydimi vietinio eigulio, nukeliavome 10 kilometrų. Mokėmės „skaityti“ miško knygą: sužinojome daugybę įdomių faktų apie vaistinius augalus, medžius, gyvūnų įpročius, miško priežiūros darbus. Susipažinom su istoriniais faktais bei ežerėlių pavadinimų kilme.

 Prieš pradėdami žygį, mokiniai susiskirstė į grupes. Kiekviena grupė gavo užduotį: paimti mėginį iš surastų vandens telkinių. Grįžę į stovyklavietę, parsineštus vandens mėginius mokiniai tyrinėjo: nustatė vandens kietumą ir užterštumą nitratais. Kiekviena grupė savo turimą mėginį ,,mikroskopavo“, ieškojo akimi nematomų, vandenyje gyvenančių mikroorganizmų. Baigę tyrimus, ruošė plakatus, kuriuose anglų ir lietuvių kalbomis pristatė įsimintiniausius faktus, tyrimų rezultatus ir patirtus įspūdžius.

   Po vakarienės vykome į Molėtų observatoriją. Išklausėme labai įdomią paskaitą apie dangaus kūnus, galėjome stebėti mėnulio paviršių per teleskopą.

 Ekspedicijos metu ne tik smagiai praleidome laiką, bet ir sužinojome daugybę naujų, įdomių dalykų apie mus supančią aplinką.

 Gera vasaros pradžia!

Fizikos mokytoja Asta Merkienė

kk0 kk1

kk3 kk3 kk7

Astos Merkienės ir Loretos Šilinienės nuotraukos