Pagaminkime inkilų paukščiams

 Nors pavasaris šaltas, tačiau paukščiai grįžta į gimtuosius kraštus ieškodami vietos įsikurti.

  Gamtos mylėtojų būrelio „Girinukas“ nariai ir pagalbininkai įkėlė keletą inkiliukų varnėnams gimnazijos kiemelyje augančiuose medžiuose. Laukiame įsikuriančių naujakurių!
 Iškėlėme inkilėlius. O galbūt kai kas dar ne, neiškėlė, tik ruošiasi, svajoja, planuoja. Pasiteisiname, kad pritrūksta laiko, o tada sakome „kitąmet“. Iškėlėme inkilėlį ir laukiame jame įsikursiančio giesmininko, bet Pavasaris skuba, teka žiedais, džiugina žaluma, o inkilėlis - tuščias, tylu medyje. Patyrę gamtininkai skuba mus nuraminti, sakydami, kad tada, kai pagaminai inkilą, jį ir pakabink. Vasarą, rudenį – niekada nepavėluosi. Būtent tada jis prisitaikys prie gamtos, prie aplinkos, nebus toks baltas. Atskridęs paukštis iškart tame inkile neapsigyvena. Jis apsižvalgo, prisitaiko, apžiūri aplinką, tik tada apsigyvena. Ir, jei inkilas pakabinamas pavasarį, nebūtinai ten paukštis tuoj pat ir įsikels.

Miškininkų būrelio „Girinukai“ vadovė Asta Merkienė

20220415 133051 20220415 134311 20220415 133616

Astos Merkienės nuotraukos