Pamoka, skirta Ukrainos istorijai

 Vykstant karui Ukrainoje, mūsų tauta palaiko ukrainiečių laisvės siekį ir stengiasi padėti šioje nelengvoje kovoje viskuo, kuo gali.
 Lietuvių ir ukrainiečių istorija turi nemažai bendrų bruožų: kartu vienoje valstybėje gyvenome LDK laikais, kartu buvome okupuoti Rusijos imperijos XIX amžiuje ir SSRS – XX amžiuje.
Vasario 28 d. gimnazistai dalyvavo visuotinėje istorijos pamokoje, skirtoje Ukrainai. Pamoką visiems Lietuvos mokiniams vedė istorijos mokytojas Audrius Jurgelevičius. Mokytojas pasakojo apie šimtmečius siekiančią Ukrainos istoriją, valstybingumo šaknis ir netektis. Šios pamokos metu buvo paneigti dažniausiai girdimi iš priešiškų šalių mitai apie Ukrainą ir jos žmones: ,,ukrainiečiai ir rusai yra viena tauta“, ,,Kijevas yra visų rusų miestų motina“, ,,Ukraina neturi valstybingumo tradicijos“, ,,ukrainiečiai yra nacionalistai ir fašistai“.
 Mokiniai atidžiai klausė aktualių istorijos faktų ir pripažino, kad ukrainiečiai yra savo istoriją žinanti ir gerbianti tauta, savo valstybę tvarkanti demokratiniais pagrindais. Šlovė Ukrainai!

Istorijos mokytoja Inga Sakalauskienė