Apie sveikatą

 Nors rūkymo istorija prasideda nuo labai senų laikų ir jau labai seniai įrodyta, kad rūkymas nuodija žmogaus organizmą, rūkančių mokinių skaičius tik didėja. Neginčijamai įrodyta, kad rūkymas labai kenkia paaugliams, o rūkančių mokinių skaičiaus didėjimą lėmė daugiau nei prieš dešimt metų rinkoje pasirodęs ir labai plačiai išplitęs išradimas - elektroninės cigaretės.

 Apie tai, kas yra elektroninės cigaretės, koks poveikis ir kokią žalą daro rūkymas sveikatai, apie pasyvų rūkymą, rūkymą automobilyje, apie taisykles ir patarimus žmogui, norinčiam mesti rūkyti, buvo vedamos prevencinės pamokos pirmų ir antrų gimnazijos klasių mokiniams. Mokiniai susidomėję stebėjo praktinius mokymus su ,,rūkančios lėlės'' muliažu ir aktyviai dalyvavo pratybose bei diskusijoje.
 Žalingi įpročiai atsiranda lengviau už naudingus, bet įsikeroja daug stipriau ir kova su žalingais įpročiais labai sunki.
 Liaudies patarlė sako: ,,Pasėk poelgį - sukursi įprotį, pasėk įprotį - sukursi charakterį, pasėk charakterį - sukursi likimą.“

Visuomenės sveikatos specialistė Edita Martinenkienė