Elijos ir Julijos darbų paroda

 Spaliui baigiantis gimnazijos priestato fojė atidaryta sesių Elijos ir Julijos Abromenko dailės darbų paroda.

 Elija ir Julija mokosi gimnazijos trečioje klasėje, o dailė, piešimas yra jų gyvenimo kasdienybė. Parodos anotacijoje merginos pasakoja, kad jos pradėjo piešti jau seniai, gerai net nebepamena, kada. Ypač joms įsiminė kartą mamos pasakyti žodžiai, kad piešinys – tai vieta, kur nėra jokių taisyklių, čia galima vaizduoti pasaulį, kokį nori ir kaip nori, net jei tai visiškai neatitinka realybės.

 Merginos pasakoja, kad nuo mažens klausydavosi įvairių pasakojamų istorijų, skaitomų knygų. Tai, ką išgirsdavo ir kokį jausmą perduodavo pasakojimas, pavaizduodavo piešinyje. Vėliau pradėjo domėtis filmais ir serialais. Labiausiai sužavėjo tolimieji rytai - Kinijos, Korėjos ir Japonijos senovės kultūros. Didžiulę įtaką darbams padarė istorinis serialas ,,Imperatorienė Ki“.

 Parodos pavadinimas ,,El Timūras drebina pasaulį“ irgi susijęs su merginų pamėgtu filmu. ,,El Timūras drebina pasaulį“ – tai eilėraščio eilutės apie prakeiksmą, kuris laukia nužudžius drakoną. El Timūras - vienas įspūdingiausių filmo veikėjų, antiherojus, žiaurus ir galingas Juan imperijos kancleris. Kadangi darbai yra mistiški ir atspindi Rytų kraštus, todėl ir parodai pasirinktas toks pavadinimas.

 Parodos atidarymas buvo tikra šventė. Dalyvavo daug mokinių, mokytojų. Kamilė Čepaitė (IIId klasės mokinė) atliko muzikinį kūrinį, Eliją ir Juliją sveikino trečių klasių kuratorė J. Vildžiūnienė, dailės mokytoja L. Zinienė, gimnazijos direktorius V. Žilinskas, muzikos mokytoja A. Remeikienė. Visi džiaugėsi Julijos ir Elijos darbais, kūrybiškumu, plačiu domėjimosi akiračiu.

                                                                                        Mokytoja Jolanta Kireilytė

100 3023 100 3026

100 3027 100 3020

Gintaro Stankevičiaus nuotraukos