Paskaita II klasių mokiniams - Žemės dienai paminėti
„Jonizuojanti spinduliuotė mūsų aplinkoje“

 Kovo 29 d. II klasių mokiniai dalyvavo nuotolinėje VGTU dėstytojo Dainiaus Jasaičio paskaitoje „Jonizuojanti spinduliuotė mūsų aplinkoje“, skirtoje Žemės dienai paminėti. Paskaitos metu buvo aiškinama apie jonizuojančios spinduliuotės pirmuosius tyrinėjimus, apie elektromagnetinių bangų spinduliavimus bei jonizuojančios spinduliuotės rūšis. Išsamiai aptarti gamtiniai ir dirbtiniai jonizuojančios spinduliuotės šaltiniai, apšvitos rūšys bei spinduliuotės biologinis poveikis. Pasitelkdamas Černobylio pavyzdžius, lektorius papasakojo apie radiacines avarijas, jų poveikį ir apsisaugojimo būdus. Taip pat buvo aptartos rizikos dėl Astravo atominės elektrinės.
 Ačiū lektoriui už įdomią, suprantamą ir naudingą paskaitą!

Chemijos mokytoja Loreta Šilinienė
Fizikos mokytoja Asta Merkienė