Muzikos olimpiada

 Kovo 6 dieną vyko IX Lietuvos mokinių muzikos olimpiada. Joje jau antrą kartą dalyvavo Fausta Balčiūnaitė. Mergina mokosi Ia klasėje. Šiemet muzikos olimpiada vyko nuotoliniu būdu.

 Fausta pasidalino įspūdžiais ir patirtimis: ,,Dalyvavimas muzikos olimpiadoje nuotoliniu būdu tikrai neatperka to realaus bendravimo, jaudulio, kurį patiriame nuvykę į Klaipėdą. Muzikos olimpiadai reikia sukurti muzikinę kompoziciją ir atlikti pasirinktą dainą. Taip pat turime paruošti atliekamų kūrinių aprašus, atlikti muzikos teorijos testą, mokėti muziką ,,skaityti iš lapo” (solfedžio). Šis pasiruošimo procesas yra gan varginantis, bet tuo pat metu ir mielas širdžiai.
 Šių metų kompoziciją pavadinau ,,Bangos”. Kūryba man yra svarbi, nes joje aš atrandu savo mintis, išlaisvinu norus, kuriuos galiu išsakyti ne vien tik žodžiais, bet ir perteikti muzikiniu skambesiu. Bangų sąvoka yra gana plati. Gali būti oro bangos, gyvenimo bangos, jausmų bangos. Mano kūrinys yra paremtas jūros bangomis. Ši trumpa pjesė perteikia, kaip bangos suteikia energijos, jaunatviško polėkio ir norą kurti ką nors nauja ir negirdėta.
 Labai skaudu, kad kiekvienais metais dalyvaujančiųjų gretos sparčiai mažėja. Pavyzdžiui, šiais metais buvau vienintelė dalyvė iš mūsų gimnazijos ir iš Kupiškio rajono. Norėčiau visus paskatinti kurti ir tobulėti muzikos srityje, nes, patikėkit manimi, muzika tikrai išlaisvina ir suteikia jėgų.”

 P.S. Džiaugiuosi, kad tokiomis sunkiomis sąlygomis atsiranda gimnazistų, dalyvaujančių muzikos olimpiadoje. Ačiū Faustai. Nuotraukose užfiksuota, kaip Fausta dainuoja Gedimino Kalino aranžuotą lietuvių liaudies dainą ,,Oi tu ieva, ievuže" ir atlieka savos kūrybos kūrinį ,,Bangos".

nuotr2 nuotr1
Muzikos mokytoja Asta Remeikienė