Lietuvos valstybės atkūrimo diena

 Sunku švęsti ir minėti valstybines šventes, kai negalima susitikti su draugais, bendramoksliais, net kaimynais. Lietuvoje vis dar tęsiasi karantinas. Bet įmanoma prisiminti svarbius Lietuvos įvykius ir nuotoliniu būdu.

 Istorijos pamokų metu I-IV klasių mokiniai prisiminė, kaip lietuvių tauta kovojo už valstybingumo atkūrimą, pasakojo, kaip jie švenčia Vasario 16-ąją įprastomis sąlygomis. Gimnazistai diskutavo bei rašė, kuo svarbi ši diena Lietuvai ir asmeniškai kiekvienam tautiečiui. Jautriai nuskambėjo antrokės Gabijos žodžiai: ,,Kuo man svarbi Lietuvos atkūrimo diena? Į šį klausimą atsakyti nepaprastai lengva. Jei ne ji, dabar turbūt gyvenčiau ne Lietuvoje, o Rusijos, Vokietijos ar kažkurios kitos valstybės teritorijoje. Neturėčiau savo kalbos, lietuviškų švenčių ir papročių. Negalėčiau išskleisti Lietuvos vėliavos per valstybės šventes ir garsiai ištarti, jog myliu savo šalį. Būčiau kažkur toli nuo tikrosios savęs. Nors mano venomis tekėtų lietuviškas kraujas, tokia vadintis negalėčiau.“ Orinta, taip pat antrokė, teigė: ,, Lietuva man svarbi ne tik šią dieną. Valstybės atkūrimo diena man padeda prisiminti, kokią gražią šalį turime ir galime didžiuotis. Tikiuosi, kad Vasario 16-oji įžiebia patriotiškumą ne tik mano, bet ir kitų tautiečių širdyse!“
 Istorijos pamokose mokiniai samprotavo apie Vasario 16-osios svarbą, žiūrėjo filmuką ,,Lietuvos kelias į valstybingumą 1918 m.“ Naudodamiesi ,,Kahoot“ programa pasitikrino savo žinias protų žaidime. Laimėtojai buvo apdovanoti gausiais plojimais.

Mokytoja Inga Sakalauskienė

 Vasario 16 d. 2 Vasario 16. 3

 Vasario 16.4 Vasario 16 d. 1