Pamoka apie Vaižgantą

 Spalio 20d. trečių klasių mokiniai dalyvavo programos ,,Kultūros pasas“ pamokoje ,,Vaižgantas – taikusis provokatorius“. 
 Literatūrologė dr. Ilona Čiužauskaitė pristatydama pamokos turinį teigė, kad rašytojas J. Tumas – Vaižgantas įkūnijo daugybę vaidmenų. Jis  ne tik meno ir visuomenės kritikas, kultūros reiškinių vertintojas, charizmatiškas paskaitininkas, bet ir tautinio atgimimo atstovas, laikraščių redaktorius, daugybės draugijų narys.  Mokslininkė kvietė gimnazistus šį kartą labiau įsigilinti į Vaižganto publicistiką, įsiklausyti į rašytojo tekstus, ar visuomenės barometru vadinto kūrėjo publicistiniuose darbuose matome tik to meto tikrovės atgarsius, o gal tai ir labai universalios mintys. 
 Aktorius Daumantas Ciunis skaitė rašytojo publicistikos tekstų fragmentus. Klausytojus stebino profesionalus, įtaigus aktoriaus skaitymas, perteikta Vaižganto dvasia – santarvė ir meilė būties, kuri graži savo įvairumu.
 Kelis muzikinius kūrinius, pratęsiančius bei papildančius tekstų nuotaiką, emociją, atliko birbynininkas Egidijus Ališauskas.
 
Mokytoja Jolanta Kireilytė

100 2307 100 2314

100 2315 100 2324

Gintaro Stankevičiaus nuotraukos