Kvapų akademija 

  Šių metų spalio mėnesį  antrokai gimnazistai dalyvavo programos ,,Kultūros pasas“ dviejose pamokose. Pirmoji pamoka buvo apie finansinį raštingumą ,,Pirk dramblį“, o antroji literatūrinė pamoka ,,Kvapų akademija“. 
Literatūrinė pamoka ,,Kvapų akademija“ (pamoką vedė leidyklos ,,Debesų ganyklos“ edukatorė Irma Jurčikonė) panardino mus į gausybę įnoringiausių, spalvingiausių, vienas kitą  persmelkiančių, atgaivinančių prisiminimus, žadinančių malonius pojūčius  ar netgi nosį riečiančių kvapų visumą. Verta paminėti ir tai, jog kvapų gausa sklido ir iš grožinės literatūros knygų ištraukų. Šie kvapai, kitaip negu uoslės pojūčio, buvo ,,juntami“ klausantis. 
 ,,Kvapų akademijos“ metu klasę pavertėme svajingų kvapų maišatimi. Buvome supažindinti su profesijomis, kur dažniau (arba visada) susiduriama su kvapų aromatais, kurioms reikalinga uoslė arba ji turi būti labai jautri. Klausėme grožinės literatūros kūrinių Patrick Suskind ,,Kvepalai: vieno žudiko istorija“, Joanne Harris ,,Šokoladas“ ištraukų. Klausydamiesi trumpučių, tačiau kvapais persmelktų ištraukų, įsiminėme, atpažinome, ausimis ,,įkvėpėme“ nupasakotus aromatus, pajutome, kaip jie kito, kuo skyrėsi, į ką buvo panašūs. Ne vienam iš mūsų sykį kitą teko ir susiraukti, sukrutėti išgirdus ,,neskoningą“, šleikštulį keliantį, bjaurų, atgalios lošiantį kvapą, o štai kito veide po tam tikro kvapo apibūdinimo ir šypsenėlė sušmėžuodavo. 
 Taip pat atlikome kvapų atpažinimo bandymą. Pasitaikė įkvėpti retesnių, aštresnį pojūtį sukeliančių, nepažįstamų kvapų.
 Malonu justi kvapų spalvotyrą, tvyrojančią aplink mus. 
 
Gabrielė Kurulytė, IIa klasė