Pamoka ,,Pirk dramblį“

  2020-ųjų metų žvarbumu kandžiojąs bei rudenine spalvų palete širdį glostąs spalio mėnuo antrokams gimnazistams buvo tikrai intensyvus. Gimnazijoje svečiavosi leidyklos ,,Debesų ganyklos“ edukatorė Irma Jurčikonė. Ji supažindino antrokus gimnazistus su finansinio raštingumo sprendimų galimybėmis, akcentavo įgūdžių ir svajonių realizavimo taktikos svarbą.

 Apie visa tai ir dar daugiau diskutavome pamokoje ,,Pirk dramblį“. Visų pirma kalbėjomės apie tai, kokį didelį vaidmenį kiekvieno gyvenime užima finansinis raštingumas, gebėjimas suvokti savas galimybes. Kaip svarbu planuoti, kai norime įsigyti tam tikrą daiktą, galbūt taupyti, apgalvoti išlaidas, kaip artėti link savų svajonių.
 ,,Nusipirkti dramblį“ interpretavome tiek tiesiogiai, aptarėme, kiek iš tikrųjų kainuotų įsigyti ir, be abejo, išlaikyti dramblį, tiek netiesiogiai, pavertėme dramblį į tai, ko geidžia mūsų širdis, kokiam tikslui taupome, kokia yra mūsų didžiausia svajonė, ko labiausiai trokštame, kokios yra mūsų siekiamybės (žinoma, nepamiršdami finansų).
 Taip pat kalbėjome apie būdus, sąlygas, kurių laikydamiesi, sutaupytume, rastume alternatyvų, neeikvotume pinigų perniek.
 Finansinio raštingumo pamokoje pagilinome supratimą apie finansus, pajamas bei išlaidas.

Gabrielė Kurulytė, IIa klasė