Matematika gyvenime

 Spalio 26 dieną gimnazijoje jau ketvirtą kartą vyko respublikinis gabių vaikų edukacinis renginys „Matematika gyvenime“.

 Į matematines varžytuves atvyko I-II ir III-IV klasių gimnazistų komandos iš Biržų „Saulės“, Pasvalio Petro Vileišio, Pakruojo rajono Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės, Rokiškio rajono Obelių, Utenos Adolfo Šapokos, Kupiškio rajono Subačiaus gimnazijų ir, žinoma, mūsų gimnazijos.

 Renginio vedėjų šmaikščias pastabas, kad išmaniosios technologijos gali atlikti beveik viską ir matematikos gyvenime reikia tik tiek, kiek pamokose, paneigė gimnazijos direktorius Virgilijus Žilinskas, Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Irena Mockuvienė. Linkėdami varžytuvių dalyviams sėkmės jie akcentavo, kad matematikos reikia kiekvieną dieną ir be jos kažin ar kas nors išsiverčia.
 Matematinių varžytuvių metu komandos sprendė loginius, praktinio turinio uždavinius, kapitonai varžėsi šauniausio kapitono konkurse. Baigiantis renginiui, naudodamiesi išmaniaisiais telefonais, reflektavo patirtis, išsakė savo pastebėjimus ir pasiūlymus.
 Matematinių varžytuvių kulminacija – rezultatų paskelbimas ir apdovanojimai. I-II klasių grupėje pirmoji vieta atiteko Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos komandai, antroji – Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos komandai, trečiąją užėmė Biržų „Saulės“ gimnazijos komanda. III-IV klasių grupėje geriausi buvo Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos gimnazistai, antrieji – renginio šeimininkai L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos matematikai, o trečioji vieta atiteko Biržų „Saulės“ gimnazijos komandai. Šauniausias kapitonas – Eglė Skebaitė iš Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos.
 O visos komandos laimėjo patį vertingiausią prizą – patirtį, puikius įspūdžius, naujas pažintis ir pažinimo džiaugsmą.

Zita Griškevičiutė, matematikos mokytoja

101 9555 101 9605 101 9651 101 9656