Pamokos  Finansų laboratorijoje

 Projekto „Matematinių kompetencijų ugdymo modelis KUBAS“  dalyviai - Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos II klasių gimnazistai su mokytojais Zita Griškevičiute bei Alvydu Žiulpa, kuratore Elvyra Kavoliūniene  ir Alizavos pagrindinės mokyklos dešimtokai su mokytoja Vitalija Mikšiene -  spalio 10 dieną lankėsi „Swedbank“ Finansų laboratorijoje.
 
 Vos atvykę į įspūdingą pastatą mokiniai iš karto rado įdomių veiklų: apžiūrėjo, kaip dirba tik už stiklinių sienų įsikūrę banko tarnautojai, susipažino su banko veiklos istorija, „Swedbank“ vykdomais visuomeniniais projektais, spėjo pažaisti stalo futbolą.
 Prie Finansų laboratorijos mokinius ir jų mokytojus pasitiko banko darbuotoja Agnė ir pakvietė pradėti pažintį su Finansų laboratorija – išmania erdve, skirta moksleivių finansinio raštingumo ugdymui. Padedant banko darbuotojai mokiniai susipažino su pagrindinėmis ekonomikos ir asmeninių finansų valdymo  temomis. Interaktyviuose ekranuose  ir kituose Finansų laboratorijos stenduose dešimtokai susipažino su pinigų istorija, efektyviu išteklių panaudojimu, taupymo bei skolinimosi svarba, pensijų sistemos ypatumais, biudžeto formavimu, efektyviu jo  valdymu ir daugybe kitų įdomybių.  Edukaciniai žaidimai padėjo suprasti mainų esmę, norų ir galimybių subalansavimo svarbą. 
 Pasitikrinti ir įtvirtinti žinias padėjo ir puiki viktorina. Mokiniai atsakinėjo į klausimus, atliko užduotis, patys formulavo su banko veikla susijusius klausimus. Viktorinos pabaigoje buvo  apdovanoti simbolinėmis dovanėlėmis.
 Nuostabioje „Swedbank“ terasoje mokiniai ne tik dalijosi Finansų laboratorijoje patirtais įspūdžiais, reflektavo patirtis, atliko paskirtas užduotis, bet ir grožėjosi nuostabiais rudenėjančio Vilniaus vaizdais.
 Finansinio raštingumo pamokos, vykusios Finansų laboratorijoje, padėjo ne tik teoriškai išgirsti, bet ir praktiškai išbandyti (sumodeliuoti) kai kurias  realiame gyvenime pasitaikančias situacijas, praplėtė žinias apie asmeninius finansus ir atsakingą jų tvarkymą. 
 
Zita Griškevičiutė, matematikos mokytoja
Agne daug mainai norai skolinimas Ziulpa