Jaunoji karta Jono Basanavičiaus šviesoje

Spalio 12 dieną septyni IIc klasės gimnazistai su istorijos mokytoja Inga Sakalauskiene keliavo į Uoginius ir dalyvavo tautiniame projekte „Jaunoji karta Jono Basanavičiaus šviesoje“.


 Renginys prasidėjo ąžuoliukų sodinimu būsimoje Adomo Petrausko giraitėje. Kiekvienos projekte dalyvavusios mokyklos mokiniai turėjo pasodinti po ąžuolą Adomo Petrausko garbei. Iškart po medelių sodinimo visi rinkosi į muziejaus edukacines patalpas. Mokiniai ir mokytojai apžiūrėjo daugybę nuotraukų bei paveikslų, susijusių su Jonu Basanavičiumi bei Lietuvos nepriklausomybės atkūrimu. Vėliau Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos mokiniai pasakojo apie Jono Basanavičiaus ir Vinco Kudirkos gyvenimo kelią. Pasakojimas buvo informatyvus ir vaizdus, visi pamatė Jono Basanavičiaus gimtinės nuotraukas.
 Ir, žinoma, unikali galimybė gyvai pamatyti Lietuvos nepriklausomybės akto suradėją, profesorių Liudą Mažylį ir klausytis pasakojimo, kaip jis rado Lietuvai svarbų dokumentą.
 Visą renginį vainikavo protų mūšis „Lietuvos valstybės nepriklausomybė muziejų eksponatuose“. Mokiniai buvo suskirstyti į grupeles (beje, grupelėse buvo skirtingų mokyklų mokiniai). Klausimai buvo susiję tiek su mokslininko Liudo Mažylio pasakojimu, tiek su Adomo Petrausko muziejaus eksponatais.
 Labai džiaugiamės, jog atstovavome gimnazijai šiame tautiniame projekte. Ne tik daug išmokome, bet ir susipažinome su svarbia Lietuvos valstybei asmenybe. Dėkojame lydėjusiai mokytojai Ingai Sakalauskienei ir mokyklos vadovams už sudarytas sąlygas dalyvauti projekto veiklose.


Augustina Zabukaitė, IIc klasė

IMG 0663 IMG 0640