Istorijos pamoka apie Lietuvos geležinkelius

 Rugsėjo 21 dieną septynios trečios klasės gimnazistės dalyvavo Kupiškio etnografijos muziejininkų rengtame projekte ,,Užrašas ant vagono „Lietuvos geležinkeliai“.

Projekto metu vyko mokomoji-pažintinė ekskursija „Kupiškis-Subačius-Skapiškis-Panemunėlis-Kupiškis“. Ekskursijos tikslas mokiniams papasakoti, kokią reikšmę Lietuvai, ypač Lietuvos mažiems miesteliams, jų ekonomikai bei kultūrai, turi geležinkeliai. Renginyje dalyvavę mokiniai susipažino su geležinkelių Lietuvoje tiesimo istorija. XIX – XX amžiais geležinkelio atsiradimas buvo labai reikalingas ir naudingas.
Geriausia vieta informacijai perteikti - aplankyti mažų miestelių geležinkelio stotis ir padėti geriau įsivaizduoti aplinką. O Subačiaus geležinkelio stotyje net teko pabendrauti su geležinkelyje kelias dešimtis metų išdirbusiu senoliu. O pačią ekskursiją bei paskaitą-diskusiją vedė VGTU dėstytojas Dalius Vrubliauskas.
 Renginio paskutinė stotelė buvo Kupiškio geležinkelio stotis, kurioje literatūrinę-muzikinę kompoziciją „Gyvenimo kermošius geležinkelio stotyje“ parengė Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos mokinės. Kupiškio geležinkelio stotyje buvo eksponuojama fotografijų paroda „Šiaulių- Daugpilio geležinkelio ruožas 1918- 2018 m.“

Agnė Repečkaitė, IIId klasės mokinė