Gimnazistai Japonijos ambasadoje

 Rugsėjo 10 d. septyni I-III klasių gimnazistai keliavo į Vilnių. Kelionės tikslas susitikimas su japonu kaligrafu Haruo Okazaki Japonijos ambasadoje bei dalyvavimas kaligrafijos technikos pristatyme ir dirbtuvėse.

 UnivereKartu vyko ir Kupiškio viešosios bibliotekos darbuotojos bei direktorius A. Venckus.
Pirmiausia Vilniuje aplankėme A. J. Greimo semiotikos ir literatūros teorijos centrą. Šio centro veiklą pristatė lektorė, humanitarinių mokslų daktarė Jurgita Katkuvienė. A. J. Greimo semiotinių studijų centras įsteigtas 1992 m., įgyvendinant paties Algirdo Juliaus Greimo idėją įkurti Vilniaus universitete tarpdisciplininį socialinių ir humanitarinių mokslų padalinį. 2005 m. Centras tapo Filologijos fakulteto padaliniu ir pradėjo vykdyti semiotikos magistro studijų programą, o nuo 2007 m. telkia literatūros teorijos mokslininkus.
 Vėliau grožėjomės Vilniaus senamiesčiu, projektuota architekto Lauryno Stuokos – Gucevičiaus katedra, varpinės bokštu.
 meistrasLikusią dienos dalį praleidome su japonu kaligrafu Haruo Okazaki. Dalyvavome kaligrafijos pristatyme bei dirbtuvėse Japonijos ambasadoje. Susipažinome su kaligrafija, jos principais. Kaligrafui Haruo Okazaki padedant, tapėme tušu japoniškus hieroglifus.
 Plačiau susipažinti su Japonijos kultūra ir menu galėjome ambasados bibliotekoje. Apžiūrėjome leidinius, skirtus japonų kalbos mokymuisi ir tobulinimui. Knygų, periodinių leidinių bibliotekoje yra lietuvių, anglų bei japonų kalbomis.
 Kiekviena kelionė yra ne tik laukiama, bet ir naudinga. Ji suteikia patirties, puikių emocijų, palieka daug gražių prisiminimų. Už turiningą lietuvišką ir japonišką dieną dėkojame Kupiškio viešosios bibliotekos direktoriui Algirdui Venckui.

Gimnazijos bibliotekininkė Renata Petrusevičienė

prie  Piešia