Istorijos konferencija

 Kovo 12 d. gimnazijoje vyko rajoninė mokinių istorijos konferencija ,,Kupiškio krašto žmonės Lietuvos šimtmečio istorijoje“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Konferencijos dalyvius muzikiniais kūriniais pasveikino muzikos mokytojos Astos Remeikienės mokiniai, konferencijos dalyvius taip pat sveikino Kupiškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Aurimas Martinka, gimnazijos direktorius Virgilijus Žilinskas. Visus sudomino pirmasis pranešimas ,,Diana Glemžaitė ir moterų vaidmuo partizaniniame kare“. Jį skaitė buvusi mūsų gimnazijos mokinė, o dabar Vilniaus universiteto magistrantė Žiedūnė Kiznytė. Seserys Miglė (Šimonių pagrindinės mokyklos 6 klasės mokinė) ir Ugnė Buzaitės (Lauryno Stuokos- Gucevičiaus gimnazijos IIa klasės mokinė) pasakojo apie savo senelį V.Buzą - Sausio 13 - osios dalyvį. Mūsų gimnazijos IIIa klasės mokinė Jogilė Einorytė konferencijos dalyvius supažindino su iš Kupiškio krašto kilusios aktorės Unės Babickaitės biografija. Grupelė IId klasės mokinių (Simona Palileikaitė, Rosita Arlauskaitė, Rūta Vizbaraitė, Karolis Čepkauskas, Jokūbas Papučka) pristatė sukurtą filmuką apie Mikaliną Glemžaitę. Gimnazistams pasiruošti padėjo istorijos mokytoja Inga Sakalauskienė. Dar išgirdome pranešimų iš Noriūnų Jono Černiaus, Skapiškio pagrindinių mokyklų. Šių mokyklų atstovai pasakojo apie generolą Joną Černių, režisierių Agnių Jankevičių. Subačiaus gimnazijos mokiniai pristatė sportininko V.Aleknos pasiekimus, Klaipėdos dramos teatro aktoriaus ir režisieriaus Povilo Gaidžio darbus. Visą konferencijos darbą išsamiai apibendrino mūsų gimnazijos abiturientai Vilija Jackevičiūtė, Greta Simėnaitė, Lukas Kasparavičius.

Mokytoja Zita Navarskaitė

Konf3  Konf1