Švenčiame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį

2018-02-17

Iškilminga eisena

Vasario 16-ąją Kupiškio mieste vyko daug šventinių renginių. Vienas jų iškilminga eisena. Joje dalyvavo ir gimnazijos bendruomenė.

635

5931

Istorijos ir pilietiškumo pamokos

 Vasario 15 d. vyko pilietiškumo pamokos. Visos klasės žiūrėjo ir aptarė dokumentinį filmą ,,Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto sugrįžimas“. Vėliau rinko dešimt žodžių, kurie atrodo svarbiausi, kai kalbama apie tautines, pilietines, žmogiškas vertybes, mąstoma apie valstybės istoriją. Kūrė klasės meninę kompoziciją ,,Oro balionas“.

IIa IIc
Lietuvos istorija įamžinta ir meniniuose filmuose ,,Ekskursantė“, ,,Emilija Iš Laisvės alėjos“. Juos gimnazistai turėjo progos taip pat pažiūrėti, aptarti, padiskutuoti.
Tikslinės mokinių grupės dalyvavo Kupiškio kultūros centro edukacinėse veiklose, uždegė atminimo žvakutes Savanorių kapinėse.

Antrų klasių gimnazistų protų mūšis

 Vasario 13 d. gimnazijos istorijos mokytojos organizavo protų mūšį ,,Laisvės pamokos Lietuvos istorijoje“. Renginyje dalyvavo antrokai gimnazistai. Mokiniai atsakinėjo į įvairius klausimus iš XIX - XX a. Lietuvos laisvės kovų istorijos. Protų mūšio III turo klausimai buvo susiję su Kupiškio krašto istorija, asmenybėmis, lankytinomis vietomis.

 2c 2d
 Antrokų gimnazistų komandas aktyviai palaikė ir sirgaliai. Protų mūšį ,,Laisvės pamokos Lietuvos istorijoje“ laimėjo IIc klasės penketukas: Danielė Einorytė, Akvilė Vasilenkaitė, Ignė Kazakevičiūtė, Tomas Ragauskas, Vykintas Visockas. Antrąją vietą užėmė IId klasė, trečiąją užėmė netgi dvi klasės – IIa ir IIb.

2a 2b

 Baigiantis renginiui gimnazistus su Lietuvos valstybės švente pasveikino gimnazijos direktorius. Tai buvo nuostabus žinių ir bendro išprusimo patikrinimas, parodęs, kad ir antrokų žinių bagažas labai didelis.

Matas Matuzevičius, IId klasė

Inga Sakalauskienė, istorijos mokytoja 

Vėliavų pakėlimas

 Kupiškio kultūros centras organizavo pilietinę akciją ,,Ačiū“. Ji skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Kupiškio mieste ir rajone iškelta 100 Lietuvos valstybės vėliavų reikšmingose Lietuvos valstybingumui vietose. Akcija vyko vasario 12 – vasario 16 dienomis.

DSC00101prie pasto

 Prie šios pilietinės akcijos prisijungė ir mūsų gimnazija. Gimnazijos vadovai, mokytojai, gimnazistai vėliavas iškėlė ant Kupiškio piliakalnio, prie Jono Černiaus paminklo, prie buvusių Kupiškio kareivinių, prie atminimo paminklo Kupiškio apylinkėse žuvusiems Algimanto apygardos Vytenio rinktinės partizanams, prie buvusių Kupiškio valsčiaus namų.

pradžiai

 cernius 

Akcija „100 atsispaudimų už Lietuvą“

Socialiniame tinkle „Facebook“ nuo sausio 1 dienos buvo kviečiama dalyvauti akcijoje „100 atsispaudimų už Lietuvą“.
Prie šios pilietinės akcijos yra prisijungę per 500 žmonių: tradicinio bėgimo „Gyvybės ir Mirties“ keliu dalyviai, žinomi atlikėjai, tokie kaip reperiai Iron Vytas, Gabrielius Liaudanskas (Svaras), didžėjus Artūras Matkevičius (DJ Mamania), dainininkas Vidas Bareikis ir daugelis kitų.
Sausio 12 dieną, pirmadienį, ilgosios pertraukos metu Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos mokiniai rinkosi į sporto salę daryti atsispaudimų. Dėkojame visiems, o ypač Šarūnei Pečiukėnaitei, Miglei Urbonaitei ir Aistei Liaudanskaitei nepabūgusioms vaikinų konkurencijos ir prisidėjusioms prie gražios idėjos įgyvendinimo.

 DSC0004  DSC0007

Kūno kultūros mokytoja Ingrida Tuskienė

Edukacinė išvyka į Signatarų namus

 VilniujeVasario 8 dieną grupelė gimnazijos mokinių Lietuvos valstybės atkūrimo Šimtmečio dvasią pajuto gražioje ir įdomioje edukacinėje išvykoje į Vilnių. Pirmiausia gimnazistai iš Katedros varpinės bokšto gėrėjosi Vilniaus senamiesčio vaizdais. Paskui nusileido į Vilniaus Katedros požemius, klausėsi įdomaus gidės pasakojimo, pamatė senuosius palaidojimus, kriptas, karalių mauzoliejų, vieną seniausių freskų Lietuvoje. Daugelis pirmą kartą vaikščiojo po senojo Vilniaus universiteto kiemelius, Lituanistikos centre pamatė P.Repšio freskas ,,Metų laikai“. Signatarų namuose gidas nuosekliai papasakojo apie Lietuvos kelią iki nepriklausomybės atkūrimo paskelbimo. Visi pamatė ,,Aušrą“ ir ,,Varpą“ - pirmuosius lietuviškus laikraščius. Mokinius žavėjo J.Basanavičiaus biografija, jo autentiškas kambarys. Žinoma, pati įspūdingiausia šios pamokos akimirka buvo Lietuvos Nepriklausomybės Aktas. Įkvėpti Signatarų namų dvasios dar Vilniaus Rotušėje gimnazistai apžiūrėjo parodą ,,Lietuvos šimtmečio puslapiai“. Ekspozicijoje šimtai svarbiausių įvykių, užfiksuotų užrašuose, nuotraukose. Jos primena, kaip Lietuva gyveno, ką patyrė, pasiekė, prarado. 

 Mokiniai dalinosi įspūdžiais, džiaugėsi, kad buvo įdomu, kad akimis ir širdimi prisilietė prie artėjančio Lietuvos valstybės atkūrimo Šimtmečio.

 

Mokytoja Zita Navarskaitė