Gimnazistams II vieta gamtos mokslų eksperimentų konkurse

2017-12-20

 Gruodžio 12 dieną gimnazistai Laura Kairytė (IIIa), Žygimantas Senvaitis (IVd), Vėjūnė Mykolaitytė (IVb), Ugnė Vaitiekūnaitė (IIIb), Eglė Skebaitė (IIIb), Aistė Daukaitė (IVb) dalyvavo respublikiniame T. Grotuso gamtos mokslų eksperimentų konkurse, kuris vyko Šiaulių „Romuvos“ gimnazijoje.

20171212 1

 Konkurso dalyviai buvo suskirstyti po du į tris grupes (fizikos, chemijos ir biologijos). Tris valandas skirtingose laboratorijose buvo atliekami eksperimentiniai tyrimai. Vėliau akademikas, profesorius Aivaras Kareiva skaitė paskaitą „Neorganinė chemija ir medicina“, o Vilniaus universiteto chemijos ir geomokslų fakulteto chemijos instituto stažuotojas, Kanagavos universiteto tyrėjas Yuhei Tanaka anglų kalba skaitė paskaitą „Japonija – mano šalis“. Po paskaitų vyko apdovanojimai. Fizikų eksperimentatorių komanda, kurią sudarė Eglė Skebaitė ir Žygimantas Senvaitis, pelnė II vietą.
 Į konkursą mokinius lydėjo mokytojos A. Merkienė ir L. Šilinienė.

20171212 2 20171212 3