Makaronų tiltai 2018

2017-12-14

 Gruodžio 13 d. Kupiškio Lauryno Stuokos–Gucevičiaus gimnazijoje įvyko pirmasis nacionalinio moksleivių čempionato „Makaronų tiltai 2018“ atrankos etapas.

  102 4164tiltai


 Statybinėmis medžiagomis (makaronais ir plastilinu) aprūpino čempionato organizatoriai (VGTU). Tiltams konstruoti buvo skirtos 45 min. Prieš pradėdami statybas mokiniai išklausė VGTU doc. dr. Gintauto Ambraso paskaitėlę apie tiltų konstrukcijas, tempimus, gniuždymus ir kita.
 Kelialapį į čempionatą laimėjo mokytojo Alvydo Žiulpos vadovaujam komanda „Stroikės“ (IId klasės mokiniai Jokūbas Papučka, Karolis Čepkauskas, Jokūbas Stukas ir Jonas Jonušas). Jų tiltas išlaikė didžiausią svorį – 1300g.
 Antrą vietą laimėjo IIa klasės komanda „Statybininkai“ (Augustas Kučinskas, Ovidijus Vaštakas, Gabija Dragūnaitė, Benas Petrulis). Jų tiltas išlaikė 1100g svorį.
 Trečiasis tiltas, išlaikęs 1000g svorį, sukonstruotas Ic klasės  komandos „Spagečiai“ (Dovydas Meilus, Edvardas Kurulis, Jonas Ruškys, Dominykas Petrulis).

 Nugalėtojai 2018 m. pavasarį varžysis dėl čempionų titulo Vilniuje.

  Tiltai 1tiltaiGabija