Trisdešimt antrieji Lietuvos Nepriklausomybės metai

 Prieš pandemiją ir bendravimo apribojimus gimnazijoje gyvavo tradicija švęsti valstybines šventes organizuojant protmūšius, kuriuose gali varžytis komandos iš įvairių klasių. Šiuo dar vis besitęsiančios pandemijos metu skirtingų klasių mokinių susibūrimai negalimi, todėl antrokai gimnazistai varžėsi savo įprastose klasėse istorijos pamokų metu. Protmūšio ,,Laisvės pamokos Lietuvos istorijoje“ I turo užduotys apėmė laisvės kovas įvairiais istorijos laikotarpiais, II turo klausimai buvo susiję su neseniai praėjusia Valstybės atkūrimo diena ir mums artimos ukrainiečių tautos istorija, III ture mokiniai pasitikrino savo žinias apie Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventę – Kovo 11-ąją.

 Šiemet mūsų Nepriklausomybės šventė buvo karo Ukrainoje fone. Šiandien matydami, kaip visomis jėgomis savo nepriklausomybę gina Ukrainos žmonės, aiškiai suprantame, kokia yra laisvės kaina. Ukrainiečių skausmas ir kova yra artima mūsų gimnazijos bendruomenei. Akcijos Ukrainai palaikyti metu buvo prisiminta bendra lietuvių ir ukrainiečių kovų už laisvę istorija, ukrainiečių parama mums 1991 m. kruvinuose Sausio 13-osios įvykiuose. Ib klasės mokinė Kristina Naciūtė padainavo jautrią ukrainiečių dainą ,, Цвіте терен“ (Žydi erškėtis), kurią merginą išmokė dainuoti jos ukrainietė močiutė. Kaip palaikymo ženklą tautai, ginančiai savo žemę, gimnazistai geltonai mėlynomis juostelėmis papuošė medžius. Taip pat gimnazijos bendruomenė nupirko 37 pirmos pagalbos vaistinėles, kurios pristatytos į paramos Ukrainai surinkimo punktą Kupiškio kultūros centre.

Istorijos mokytoja Inga Sakalauskienė

ukraina 1 ukraina 3

ukraina 2 ukraina 4

Gintaro Stankevičiaus nuotraukos