Prof. A. Žmuidzinavičiaus piešimo olimpiada 2022

 Vasario 8d. KTU Statybos ir architektūros fakultete vyko prof. A. Žmuidzinavičiaus piešimo olimpiada. Paskatinti dailės mokytojos L. Zinienės olimpiadoje dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai Akvilė Rasčiūtė, Martynas Juknys, Eliot Gerbert Grinevič, Gabrielė Kurulytė (IIIa), Margarita Mažylytė (IIIc) ir Justina Mikėnaitė (IIIb).
 Išvykę dar ankstų rytmetį, 9 val. mokiniai susirinko į KTU Statybos ir architektūros fakulteto auditoriją ir išklausė paskaitą apie architektūros studijas Kauno technologijos universitete. Vėliau universiteto dėstytojas atvykusiuosius supažindino su kūrybine olimpiados užduotimi, kuri buvo parengta remiantis stojamojo egzamino į architektūros studijas reikalavimais. Per 3 val. mokiniai A3 formato lape turėjo sukurti perspektyvinę kompoziciją iš trijų skirtingų materijų, charakteristikų, tačiau vienodo dydžio 2D figūrų (pvz., stiklinė vaza, metalinis arbatinukas, medinė skrynutė). Matymo kampą bei šviesos šaltinį buvo galima pasirinkti patiems, svarbu pavaizduoti dviejų sienų ar sienos ir pagrindo sankirtą. Mokiniai buvo išskirstyti po auditorijas. Piešimo priemonės, kuriomis galėjo naudotis, buvo grafito pieštukai bei anglis.
 Baigę realizuoti savo vizijas, mokiniai sugrįžo į bendrą auditoriją. Buvo paskelbti pirmos, antros ir trečios vietos laimėtojai. Taip pat keletui mokinių buvo įteiktas KTU  ,,Paskatinimas už gerą piešimo įgūdžių parodymą prof. A. Žmuidzinavičiaus piešimo olimpiadoje“. Tarp šių mokinių buvo ir mūsų gimnazijos mokinė Gabrielė Kurulytė (IIIa).
 Svetingai sutikti ir paskatinti prisijungti prie KTU architektų bendruomenės, pasibaigus piešimo olimpiadai, mokiniai galėjo apžiūrėti visų dalyvių piešinius universiteto trečio aukšto fojė. 
 Kiekvienam olimpiados dalyviui įteiktos padėkos už dalyvavimą piešimo olimpiadoje.
 Pasibaigus olimpiadai, Kaune mokiniai aplankė M. K. Čiurlionio dailės muziejų.
 
IIIa klasės mokinė G. Kurulytė
Dailės mokytoja L. Zinienė