Skaitymo skatinimo konkursas – 2021 kitaip... 

 knygosKaip ir kasmet, šiais mokslo metais įvyko tradicinis, šiek tiek kitoks, į virtualią edvę persikėlęs Kupiškio r. bendrojo ugdymo mokyklų mokinių skaitymo skatinimo konkursas. Šįkart  konkurso tikslas  - sudominti mokinius Metų knygos rinkimuose  dalyvaujančiomis paauglių knygomis (A. Cicėnaitė „Kad mane pamatytum“, D. Gans „Lota“ ,  I. Zarambaitė „Juodavandeniai“),  skatinti jas skaityti, populiarinti skaitymą kaip prasmingą ir patrauklią veiklą.
` Skaitymo skatinimo konkursas-viktorina „Paauglių metų knygos“  vyko balandžio 2 d., minint Tarptautinę vaikų knygos dieną. Virtualiame renginyje dalyvavo Alizavos pagrindinės mokyklos, Povilo Matulionio progimnazijos,  Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos mokiniai  ir Kupiškio vb Noriūnų bibliotekos skaitytojai.
Konkurso dalyviai  atsakė į 20 testo klausimų. Kiekvienas dalyvis įvertintas individuliai. Susumavus teisingus atsakymus ir atsakymų trukmę, išrinkti nugalėtojai.Tai  -  Eglė Gurklytė (Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija), Kornelija Motiejūnaitė, Jogailė Kalvelytė, Gabija Juodinytė  (Povilo Matulionio progimnazija), Agnė Matusevičiūtė (Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija), Auridas Meškelis (Alizavos pagrindinė mokykla) surinkę po 22 taškus. Po 21 tašką surinkusios Orinta Šližytė ir Gabija Morozova (Alizavos pagrindinė mokykla).
 Sveikiname nugalėtojus, dėkojame visiems dalyviams, jų lietuvių kalbos ir literatūros mokytojoms, bibliotekininkėms. Džiugu, kad paaugliai skaito šiuolaikinę lietuvių grožinę literatūrą.
 Balandžio 15 dieną bus paskelbti Metų knygos rinkimų rezultatai, sužinosime kuri knyga paauglių kategorijoje laimėjo Metų knygos titulą.
  
Jolanta Glemžienė, konkurso-viktorinos organizatorė