Kovo 11-osios renginiai gimnazijoje

 Kovo 2-10 dienomis gimnazijoje vyko įvairių pamokų ir renginių, skirtų Kovo 11-ajai paminėti.


Šventės akcentai


Adelija: Kovo 11-osios proga gimnazija pilna įvairių parodų. Priestato pirmo aukšto fojė yra piešinių paroda. Lietuvos kontūruose vaizduojama žemė ir dangus. Pagrindinio pastato pirmame aukšte yra rašytojų, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų, nuotraukos ir jų knygų paroda. Man didžiausią įspūdį paliko lauke prie gimnazijos besisukantys malūnėliai. Jie suteikia tam tikrą žaismingumą ir laimės jausmą.

Karolis: Man labiausiai įsiminė priestato pirmame aukšte esanti laiko juosta. Ji pasakoja 30 metų laisvos Lietuvos istoriją.

Odeta, Liveta, Kamilė: Apžiūrėjome piešinius. Juose buvo perteiktas Lietuvos kraštovaizdis, istorija, grožis. Mums patiko Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės, rašytojos Vandos Juknaitės mintis: ,,Tau duotas tik tavo laikas – gyventi su konkrečiais žmonėmis, matyti jų akis, dalintis su jais džiaugsmu ir liūdesiu.“

Matas J.: Kiekvieno kabineto langą puošia Lietuvos vėliavėlė. Įėjimas į mokyklą papuoštas trispalvėmis tulpėmis ir vėjo malūnėliais. Mokinių pasakojimai apie Lietuvą iškabinėti koridoriuose. Tarp jų ir maniškės mintys. Ant kiekvieno kabineto durų plakatai, kuriuose yra trumpa informacija apie Lietuvą garsinančius žmones. Pavyzdžiui, ant mūsų lietuvių kalbos kabineto durų Mūzos Rubackytės nuotrauka. Ji – garsi pianistė. Manau, kitais metais būsim išsipuošę taip pat, gal net geriau.
Arminta; Kovo 11-osios proga gimnazija pasipuošė mokinių gražiai padarytais darbais. Mes mokyklą puošėme, nes mums ši diena svarbi. Pirmame priestato aukšte gražiai iškabinti rašiniai, kuriuos mes parašėme. Juose pasakojame, kuo mums graži Lietuva ir kuo mes Lietuvoje žavimės. Lauke susmaigstytos medinės trispalvės tulpės. Taip pat stovi trispalviai malūnėliai. Jie man labai patinka, nes pučiant vėjui jie gražiai ir greitai sukasi.
Rugilė ir Ūla: Prie mokyklos yra pastatytos trispalvės medinės tulpės. Mūsų klasė susmaigstė šią simbolinę Lietuvos vėliavą prie garbaus lietuvių architekto Lauryno Stuokos-Gucevičiaus paminklo. Mokyklos vidus išpuoštas mokinių darbais. Mūsų klasiokas Matas palygino Lietuvą su nenušlifuotu brangakmeniu. Ši mintis mūsų atmintyje įstrigs ilgam.
Agnė: Linksma, kai mokiniai ruošiasi šventei.

IIe ir IIf mokiniai

1 2 3

VioletosUrbelienės nuotraukos


Lietuvių bendruomenės pasaulyje


 Užsienio kalbų mokytojai kartu su pirmokais gimnazistais „įsisuko“ į Kovo 11-osios renginių verpetą.
 Pirmokai gimnazistai kūrė plakatus, vaizdinę medžiagą kompiuterinėse laikmenose apie įvairių pasaulio lietuvių bendruomenių istoriją, kultūrinę, meninę, sportinę ir kitas veiklas. Kūrybiškumui skleistis nebuvo ribų! Spalvos, faktai, fotografijos, meninės gyslelės potepių nepastebėti buvo neįmanoma! Kiek įvairių ir neįprastų plakatų, pasaulio lietuvių bendruomenių logotipų galima pamatyti gimnazijos centrinio pastato pirmojo ir antrojo aukšto erdvėse!
 Verta stabtelti prie pirmokų gimnazistų darbų, pasigrožėti jais, sužinoti iškalbingų faktų apie mūsų tautiečius, pasklidusius visame pasaulyje. Juk jiems svarbiausia – jų šaknys ir ryšys su LIETUVA.

Užsienio kalbų metodinės grupės pirmininkė Violeta Urbelienė

20200306 143002  20200306 143033

20200308 104159  20200308 104245

  

Kūrybinių darbų paroda

 Dailės ir technologijų integruotose pamokose vyko kūrybinės dirbtuvės ,,Laiko juosta 1990 – 2020“. Pirmų klasių gimnazistai kūrė kompozicijas, įprasminančias 30-ties metų reikšmingiausius ir svarbiausius Lietuvos politikos, kultūros, sporto ir kitus įvykius.
 Dailės pamokose gimnazistai interpretavo tema ,,Lietuva vis kitokia“. Dailės darbų parodoje galima pamatyti, kaip jaunas žmogus suvokia savo Tėvynę. Gimnazistai skirtingomis meninėmis priemonėmis, pasitelkdami simbolius, asociacijas, atskleidžia pačias įvairiausias Lietuvos vietoves, įvykius, reiškinius.
 Antros klasės gimnazistai rašė esė ,,Kuo man graži Lietuva?“ Tai dažniausiai trumpi, glausti samprotavimai, paremti įspūdžiu, patirtimi, išgyvenamais jausmais. Mokinių samprotavimai žavi nuoširdumu, tikrumu, įtaigumu. Samprotavimų brandumas atsiskleidžia per detales.
 Visi mokinių darbai eksponuojami priestato pirmame aukšte.

Mokytoja Lena Zinienė

4 5

Violetos Urbelienės nuotraukos