Makaronų tiltai 2020

 Vasario 26 d. gimnazijoje vyko nacionalinio moksleivių čempionato „Makaronų tiltai 2020“ atrankos etapas.

 Šiais metais dalyvavo 12 komandų. Vienuolika mūsų gimnazijos komandų ir viena komanda iš Anykščių rajono Traupio pagrindinės mokyklos.
Statybinėmis medžiagomis (makaronais ir plastilinu) aprūpino čempionato organizatoriai VGTU. Tiltams konstruoti buvo skirtos 45 minutės. Prieš pradėdami statybas mokiniai išklausė VGTU doc. dr. Gintauto Ambraso paskaitėlę apie tiltų konstrukcijas, tempimus, gniuždymus ir kita. Kelialapį į čempionatą laimėjo komanda „Labanaktis“: Rokas Krasauskas (IVa), Jokūbas Stukas (IVd), Laurynas Bartulis (IIe), Rokas Brazauskas (IVd). Jų tiltas išlaikė didžiausią svorį – 4 kg. Praėjusiais metais kelialapį pavyko laimėti, kai tiltas išlaikė 2 kg. Antrą vietą laimėjo IIIc klasės komanda „Šyba ir draugai“ : Tadas Jasinskas, Augustas Šyba, Deimantas Cemnickas, Deividas Cemnickas. Jų tiltas išlaikė 2,550 kg svorį. Trečiąjį tiltą, išlaikiusį 2,5 kg svorį, sukonstravo pirmokų gimnazistų komanda „Tvirtas“: Paulius Meškauskas (Ia), Domantas Riauba (Ia), Ernestas Chmeliauskas (Ia), Mantas Milušis (Id).
 Džiugu, kad šis renginys sukvietė įvairių klasių gimnazistus pasirungti statant tiltą.
 Prizines vietas užėmusios komandos buvo apdovanotos atminimo dovanėlėmis ir padėkos raštais.
 Nugalėtojai 2020 m. pavasarį varžysis dėl čempionų titulo Vilniuje.

 Mokytoja Asta Merkienė

20200226 111324 20200226 131852

20200226 131852 tiltai

Autorės nuotraukos