Laisvės pamokos Lietuvos istorijoje

Vasario 11 dieną istorijos pamoka antrokams gimnazistams buvo kiek kitokia nei įprasta. Mokiniai mokėsi istorijos varžydamiesi protų mūšyje ,,Laisvės pamokos Lietuvos istorijoje“, skirtame Valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Renginio vedėjai Vaiga Sakalauskaitė (Ib) bei Lukas Kavaliauskas (IVd) supažindino gimnazistus su Lietuvos politinėmis aplinkybėmis 1918 metais. Sugiedoję Lietuvos himną, antrokai kibo į užduotis. Protų mūšiui buvo pateikti įvairūs klausimai iš XIX ir XX amžių Lietuvos laisvės kovų istorijos.
 III ture mokiniai atsakinėjo apie Kupiškio krašto istoriją, žymias asmenybes, lankytinas vietas.
 Atsakymus vertino trečiokės gimnazistės: Kamilė Balaševičiūtė (IIIa), Iveta Miliūnaitė (IIIa), Viktorija Kučinskaitė (IIIa), Ernesta Klimavičiūtė (IIIa), Giedrė Gedminaitė (IIIb), Dija Lukšytė (IIIb).
 Komandų sirgaliams taip pat buvo paruošta užduotis. Jie turėjo teisingai sudėti mūsų gimnazijos himno žodžius. Greičiausiai atlikti sirgalių užduotį pavyko IIf klasės merginoms Livetai ir Odetai Jurevičiūtėms.
 Protų mūšį ,,Laisvės kovos Lietuvos istorijoje" laimėjo IIh klasės mokinės: Solvita Morkvėnaitė, Urtė Blaževičiūtė, Miglė Tvaskutė, Virdžinija Belovaitė, Ugnė Rudžionytė. Šauniai padirbėjo ir antrą vietą užėmė IIe klasės vaikinai: Džiugas Meilus, Matas Jončys, Tautvydas Alekna, Linas Giedrys, Laurynas Bartulis.
 Komandų dalyviai apdovanoti tautinės atributikos ženkleliais bei Kupiškio rajono verslo ir turizmo informacijos centro dovanėlėmis.

Istorijos mokytoja Inga Sakalauskienė

100 1662 100 1673