Laisvės gynėjų diena

Gabija: Mes per pirmą pamoką uždegėme žvakutes ir pagerbėme žmones, kurie žuvo Sausio 13-ąją. Per ketvirtą pamoką žiūrėjome filmuką, dainavome dainą bei klausėmės istorijos mokytojos pasakojimo. Ši diena yra skirta pagerbti žmones, kurie žuvo dėl Lietuvos laisvės.
Ernesta: Lietuvos laisvės gynėjų diena. Diena, kai mes tapome laisvi, tokie, kokie esame dabar. Žmonės nepabijojo ir pasipriešino. Pagerbti tylos minute, padainuoti dainas, kurias jie dainavo, tai mažiausia, kuo galime atsilyginti jiems dabar.
Ilona: Šią dieną mokiniai gali įsivaizduoti, kiek žmonių aukojosi dėl savo tėvynės. Sėdėdama kabinete, kuriame paminėjome Sausio 13-ąją,  tyloje, pajaučiau žmonių drąsą ir norą turėti daugiau laisvės.
Ernestas: Tai verčia labiau gerbti savo laisvę.
Arūnė: Jauni žmonės supranta, kad laisvė nėra bevertė, ji  kainavo labai daug. Žmonių prisiminimai iš tos siaubingos nakties perteikia jų skausmą – sužalojimus, psichines traumas, mirtis. Šią dieną turime minėti ne tik kaip žuvusių žmonių pagerbimą, tačiau ir kaip mūsų tautos vienybės, ištvermės ir ryžto simbolį. Turime vertinti dovaną – laisvę.
Matas: Juk žmogui yra svarbiausia laisvė. Manau, kad šią dieną privaloma minėti, juk be jos nebūtume tokie, kokie esame dabar.
Tautvydas: Sausio 13-oji viena svarbiausių ir įsimintiniausių dienų Lietuvos istorijoje. Per Sausio 13-osios įvykius žmonės parodė laisvės svarbą ir nebijodami, beginkliai stojo prieš gerai ginkluotą kariuomenę. Šios dienos įvykiai visam pasauliui parodė, kiek daug gali nuveikti vieningi, patriotiški žmonės.
 
Mokytoja Asta Remeikienė ir IIe klasės mokiniai
20200113 080456 20200113 080911
Violetos Urbelienės nuotraukos