Natiurmortų paroda – konkursas

Dar 2019 metų rudenį vyko dailininkės Veronikos Šleivytės vardo mokinių natiurmortų paroda – konkursas ,,Natiurmortas – 2019”, kurį organizavo Kupiškio etnografijos muziejus. Šioje parodoje – konkurse dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai su dailės mokytoja L. Ziniene.

Natiurmortas – tai dailės žanras, tapybos, kartais grafikos kūrinys, kuriame dažniausiai vaizduojami negyvi daiktai, nuskinti vaisiai, gėlės, medžioklės ar kitokios žmogaus veiklos atributai. Kartais vaizduojami ir gyvi vabzdžiai, paukščiai, žvėrys bei žmonės. Jie papildo pagrindinį motyvą. Dailininkas specialiai komponuoja daiktus, ryškina jų struktūrą, erdvinius tarpusavio santykius, siekiama spalvų, tonų bei šviesšešėlių darnumo.
 Lietuvos dailininkė, tapytoja, grafikė, fotografė Veronika Šleivytė kilusi iš Kupiškio krašto. Jos gimtinė Viktariškių kaimas, netoli Antašavos. Dailininkė Veronika Šleivytė labai mėgo piešti natiurmortus ir natiurmortines kompozicijas. Jos natiurmortuose vaizduojamos įvairiausių rūšių gėlės, kurios mirksta skirtinguose induose (vazose, stiklinėse, ąsočiuose), stovi skirtingose vietose (ant palangės, spintelės, ant grindų ar žolės). Gėlės tarsi gyvena intymioje erdvėje, kuriai išgauti autorė dėjo daug pastangų. Darbuose atsispindi švelnumas, trapumas, jaukios buities įspūdis, jaukus jausmų pasaulis. Dažnai net pavadinime pabrėžta, nuo ko gėlės arba kam jos skirtos. Tai rodo autorės emocinį santykį su kūriniu. Gėlių natiurmortai lengvai visiems suprantami.
 Mokinių darbuose taip pat dominavo gėlės, buities daiktai.
 Parodoje – konkurse dalyvavo gimnazistai Tomas Ragauskas, IVc, Gabrielė Budrytė, IIh, Monika Gabriūnaitė, IIg, Odeta Jurevičiūtė, IIf, Adelija Mažylytė, IIf, Lauryna Žvybaitė, IIf, Rugilė Naikauskaitė, IIe, Eitarė Laužikaitė, IIe, Emilė Morkūnaitė, IIf, Raminta Kurulytė, Gabija Morkūnaitė IVa, Rūta Vizbaraitė, IVd, Rugilė Sirvydytė, IVa.
 Parodos – konkurso laureate tapo ir viena mūsų gimnazijos mokinė Odeta Jurevičiūtė, IIf. O IIg klasės mokinė Monika Gabriūnaitė laimėjo žiūrovų simpatijų prizą.

Dailės mokytoja Lena Zinienė

d v

Nuotraukos iš Kupiškio etnografijos muziejaus archyvo.