Su rašytoja Kotryna Zyle

 Gruodžio 19d. gimnazijos II klasių mokiniai klausėsi rašytojos Kotrynos Zylės pasakojimo apie knygą ,,Sukeistas“. Rašytoja pasakojo, kokia yra knygos idėja, kaip ji interpretuoja lietuviškų sakmių veikėjus, su kuo jai teko konsultuotis dėl tikslaus įvykių aprašymo.

 Odeta: Nustebino, kiek daug rašytoja buvo sugalvojusi knygos pavadinimo variantų.
 Kamilė: Dėmesį patraukė istorijos, rašytojos susitikimai su skirtingų profesijų specialistais (gydytoju, meteorologu), kurie paaiškino, kaip iš tikrųjų būna.
 Agnė: Autorė minėjo, kad yra grafikos dizainerė ir knygos iliustracijas sukūrė ji pati. Manau, kad tai labai šaunu žinoti, kad knyga yra tavo ir tik tavo vieno visu 100%. Tikriausiai tai geras jausmas.
 Viktorija: Rašytoja kalbėjo tikrai laisvai, labiau tokia neoficialia kalba.
 Karolis: Rašytoja pasakojo apie Užgavėnes, kaip jos susijusios su Venecijos ir Brazilijos karnavalais, pasakojo apie mitines būtybes, kokios jos ir kaip bandė jas pavaizduoti šiuolaikiniame pasaulyje. Rašytoja pasakojo, kaip rinko įvairias detales knygai.
 Greta: Knyga turi sudominti lietuviškos mitologijos mėgėjus. Taip pat žmones, kurie domisi menu ir mada.
 Arnas: Įdomi knyga vien dėl to, kad parašyta kalba, kurią vartoja jaunimas. Įdomu paklausyti apie mitus ir įvairias mitines būtybes.
 Adelija: Knygos autorė mitologines būtybes perkelia į šiuolaikinį pasaulį. Man tai nepatinka. Senaisiais laikais visos mitologinės būtybės buvo sugalvotos žmogaus nesuprantamiems dalykams paaiškinti. Žinoma, miela klausytis, kad rašytoja nori atgaivinti ar priminti žmonėms senovės mitologiją, bet nepritariu, kad ji mitines būtybes pakeičia taip, kad jos praranda savo tikrąją esmę, esybę.
 Deividas: Rašytoja kalbėjo laisvai ir šiuolaikiškai.
 Dovydas: Įdomu buvo klausytis, kaip rašytoja rašė knygą, kaip rinkosi informaciją, kalbėjosi su įvairiais specialistais, prašė buvusio draugo pasidalinti patirtimis.

IIf klasės mokiniai

 

100 1450 100 1451

Gintaro Stankevičiaus nuotraukos