Adventas

 Adventas - tai gamtos šventė, metų ciklo kalendorinė šventė.

 Lotynų kalbos žodis adventus reiškia atėjimą. Adventas trunka beveik mėnesį. Per tą laiką praeina 4 sekmadieniai. Tai krikščionių tikinčiųjų susikaupimo ir apmąstymų metas prieš Kalėdas. Advento metu krikščionys susilaiko nuo triukšmingų linksmybių ir su džiaugsminga viltimi laukia artėjančių Kalėdų. Liaudies kalendoriuje adventas – rimties, dvasinio apsivalymo metas, ūkinių darbų pabaiga. Adventas – ne tik ramybės, bet ir paslaptingas, mistiškas laikas.
 Gruodžio 2d., pirmadienį, gimnazijos tikybos, etikos ir muzikos mokytojai su mokiniais paminėjo Advento pradžią: pristatytas Advento kalendorius, uždegta žvakė, prisiminti papročiai, burtai, tikėjimai. Gimnazijos ansamblis ,,Kupolė“ dainavo dzūkų liaudies dainas ,,Dvarai“, ,,Sodai, sodai, leliumoj“.

Mokytoja Jolanta Kireilytė

100 1353 100 1356 

100 1381 100 1360

Gintaro Stankevičiaus nuotraukos