Edukacinė išvyka

 Lapkričio 16-ąją grupė mūsų gimnazijos gimnazistų su mokytoja Rasa Šlekiene, kunigu Mindaugu Kučinsku vyko į edukaciją „Egzistencinės savimonės raiškos tekstų ir muzikinės saviraiškos tyrimas“.

 Iš viso nuvažiavome 430 km! Pirmoji kelionės stotelė - Paštuvos basųjų karmeličių Šv. Juozapo ir Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės vienuolynas. Čia kun. Mindaugas laikė Šv. Mišias, mes, atidžiau įsiklausydami į žodžius, meldėmės ir giedojome kartu su vienuolyno seserimis. Po Šv. Mišių buvome pakviesti vakarienės, jaukiame valgomajame pasišnekėjome su vienuolėmis. Buvome nustebinti, kad laikas vienuolyne prabėgo lyg trumputė akimirka, o patys išvykome tvirtesni, ramesni, su gera nuotaika.
 Antroji kelionės stotelė - Šakiuose. Čia, Lietuvos pietuose, vyko jau 18-ioliktasis Šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalis ,,Sielos”. Krikščioniška muzika nuo vidurdienio iki vidurnakčio skambėjo trijose festivalio erdvėse: Šakių Varpo gimnazijoje, Šakių evangelikų liuteronų bažnyčioje, Kultūros centre. Kultūros centre susitikimų erdvėje buvo galima pabendrauti su atlikėjais, jaunimo lyderiais. Krikščioniškos muzikos kolektyvai atliko savo ir kitų sukurtą muziką. Ji buvo įvairi – nuo dainuojamosios poezijos iki roko ir repo. Muzika kalbėjo apie tikėjimą, pasitikėjimą Dievu, Jėzumi, kėlė gyvenimiškus klausimus. Savo kūryba protą ir sielą lietė kelios dešimtys skirtingų stilių, bet vienos dvasios muzikantų. Festivalio pabaigą vainikavo grupės Audacious iš Jungtinės Karalystės liudijimas ir muzikinis pasirodymas. Pagrindinė mintis – ištverminga viltis ir meilė, vienybė su Dievu augina sielos jėgą, grožį, padeda nugalėti sunkumus.
 Geriausios grupės ir dainos nominaciją pelnė Šakių „Žiburio“ gimnazijos gimnazistų grupė „Mėlyna“. Buvo paskelbta, kad 19-asis Šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalis vyks Rokiškyje, o 20 - asis – Palangoje.
 Į Kupiškį, pilni įspūdžių, grįžome jau sekmadienio naktį.

Mokytoja Rasa Šlekienė

Paštuvos vienuolyne Basųjų karmeličių seselės 

lapkr 16 maršrutas Festivalyje 2

Autorės nuotraukos