Literatūros, teatro ir istorijos pamoka

 Kiekvienais metais lapkričio mėnesį gimnazija pamini savo gimtadienį. Šiuo metų laiku daugiau atsigręžiama į mokyklos praeitį, prisimenami buvę jos mokiniai.

 Lapkričio 14d. vyko netradicinė literatūros, teatro ir pilietiškumo pagrindų integruota pamoka, skirta buvusiam gimnazijos mokiniui, poetui, literatūros kritikui Valdemarui Kukului prisiminti. Mokiniai skaitė V. Kukulo klasės auklėtojos P. Jasaitienės prisiminimus. Visiems įstrigo atsiminimų mintys, kad Valdas buvo išskirtinis vaikinas, jau mokykloje išsiskyrė savo literatūriniais, meniniais sugebėjimais. Palyginus su kitais, buvo anksti subrendęs ir praaugęs kitus savo intelektu, mąstysena, požiūriu į viską: gyvenimą, meilę, mokyklą, tėvynę. Kaip ir daugelis talentingų jaunuolių, turėjo jis ydų, buvo ,,sunkus“ vaikas, todėl auklėtoja kaip tikrą savo vaiką gynė ir globojo Valdą.
Visi atidžiai žiūrėjo vaizdo įrašą, kur Valdemaras Kukulas, jau subrendęs žmogus, po daugelio metų grįžęs aplankyti Kupiškio, samprotauja apie šį miestą, čia prabėgusius jaunystės metus, grožisi miesto skulptūromis, aikšte, kuri neatpažįstamai pasikeitusi, o kažkada, mokykliniais metais, ją vadino miesto sodeliu. Poetas sakė, kad Kupiškio kraštas užaugina daugiau mokslininkų, loginio mąstymo žmonių, o menininkų, poetų tik vienas kitas.
Vėliau Kupiškio kultūros centro Jaunimo teatro studija (vadovė ir režisierė Vilija Morkūnaitė) parodė meninę kompoziciją pagal V. Kukulo kūrybą ,,Eilėraščio teatras“. Mokiniai, reflektuodami apie spektakliuko turinį, pastebėjo, kad eilėraščiai buvo gražūs, bet liūdni, kad atsiskleidė įvairūs jausmai: džiaugsmas, liūdesys, vienišumas, ilgesys, meilė. Visi atkreipė dėmesį, kaip teatrinėmis priemonėmis pasakyta apie didelę meilę gimtajam miestui.
Pamokoje dalyvavo Ic, IIe, IIf, IIg, IIh klasių mokiniai, grupelė III klasių mokinių, mokytojai, gimnazijos darbuotojai.

Mokytoja Jolanta Kireilytė