Muzikos pamokos svečias

Muzikos pamokos svečias - kompozitorius, atlikėjas, multiinstrumentalistas Saulius Petreikis.

II e klasės mokinių mintys po pamokos:
Matas: Saulius Petreikis yra muzikantas, atlikėjas. Mokykloje pristatė daug unikalių instrumentų.
Ernesta: Pasakiško grožio muzika, švelni, nuotaikinga.Visos tos šviesos pagyvina ir užburia savo grožiu.
Ūla: Man patiko, kad Saulius mokėjo labai gražiai ir su daug instrumentų groti. Jis labai aiškiai apibūdino kiekvieną iš jų. Visus instrumentus žinojau, bet daugiau sužinojau apie jų atsiradimo istoriją.
Džiugas: Jis pristatė daugybę instrumentų. Sužinojau, kad daugumos jo turimų instrumentų jau kokybiškų Lietuvoje nebegamina. Man pačiam išėjo arčiau su juo susipažinti. Pats atlikėjas labai linksmas ir draugiškas. Atsakė į visus užduotus klausimus. Instrumentų pavadinimų neatsimenu, bet garsai buvo kažkas wow. Tikrai dar kartą būčiau jo paskaitoje. Parodė įvairiausių šalių kultūras.
Ilona: Sutikome žmogų, kuris jaučiasi savimi visur ir visada. Jis yra drąsus ir parodantis, kad žmonės gali daryti viską, ką tik nori. Saulius Petreikis domisi ir groja su labai įdomiais instrumentais, kurių buvo labai daug bei įvairios struktūros ir garso melodijos.
Eitarė: Žmogus groja neįprastais, jau nykstančiais instrumentais, juos mažai kas benaudoja. Pasirodymas buvo neįprastas savo atlikimu. Norėta parodyti, kad pučiamieji instrumentai gali išgauti įvairius garsus, melodijas. Man nelabai patiko, ne mano stiliaus muzika.
Irmantas: Saulius Petreikis yra kompozitorius, turintis unikalių instrumentų iš viso pasaulio.
Greta: Mačiau, kaip jis turi daug valios, stiprybės. Moka naudotis daugybe senovės muzikos instrumentų. Pvz., barškynė, ragas. Mokė padaryti krentančio lašelio garsą.
Meda: Klausėme Sauliaus Petreikio. Jis grojo senoviniais instrumentais. Jis dėmesį skiria melodijai. Grojo su iš moliūgo padaryta dūdele.
Paulius: Jis turėjo atsinešęs daug instrumentų, iš kurių kai kurie buvo įdomūs, o kai kurie ne. Jis naudojasi visų šalių instrumentais. Man patiko pamoka.
Arminta: Skiria dėmesį gamtai ir kitų tautų muzikai.
Karolis: Jis turi unikalių instrumentų iš viso pasaulio kolekciją. Didelį dėmesį skiria lietuvių liaudies muzikai. Grojo tokiais nekasdieniais instrumentais. Grodamas panaudoja ir savo balsą skleisti papildomiems garsams. Ta pamoka man patiko, sužinojau, kad vienas žmogus gali groti tiek instrumentų.
Ernestas: Moka groti su daugybe instrumentų ir groja su jais labai gražiai ir gerai. Atsidavęs savo darbui. Moka išgauti daugybę garsų. Grojo su būgnais, lūpine armonikėle, fleita, ožio ragu ir t.t. Jis skiria dėmesį Lietuvai, ir ypač savo gimtajam kraštui. Netgi apsirengęs savo krašto tautiniais rūbais.
Tautvydas: Saulius Petreikis visiems parodė daug instrumentų, pagrojo jais. Daugiausia instrumentų buvo pučiamieji. Instrumentai buvo ne tik kilę iš Lietuvos ar artimų šalių, bet instrumentų buvo iš egzotinių pasaulio šalių. Ši pamoka man labai patiko, ji buvo įdomi. Išgirdau ir pamačiau nematytų ir negirdėtų instrumentų.
Arūnė: Saulius Petreikis – atlikėjas ir kompozitorius, kuris atlieka kūrinius senovėje naudotais instrumentais. Jo darbas yra sunkus ne tik todėl, kad labai maža grupė žmonių domisi ir moka groti šiais instrumentais, bet ir todėl, kad instrumentai nebegaminami kokybiškai. Jo atliekama muzika unikali, padeda nepamiršti mūsų muzikos šaknų, jos skambesio. Ši muzika turi būti atliekama subtiliai, kadangi dauguma žmonių nepratę prie tokių garsų, jiems rėžia ausis. Atlikėjas stengiasi parodyti žmonėms, kad muzika yra prieinama kiekvienam, ją reikia puoselėti, skatina jaunus žmones bandyti groti nepažįstamais instrumentais, juos pasigaminti patiems. Mano nuomone, instrumentus reikėtų rodyti greta daugiau instrumentų, nes vieni skamba keistokai.

 Mokytoja Asta Remeikienė ir IIe klasės mokiniai

2019110809 2019110811

2019110813 2019110823

Astos Remeikienės nuotraukos