Studfestas mokinio ir klasės auklėtojo akimis

 Studfestas – didžiausias Lietuvoje karjeros festivalis.

 Mes, gimnazistai, kartu su lydinčiomis mokytojomis spalio 24d. vykome į Kauno Žalgirio areną. Dalyvavome viename smagiausių ir šauniausių renginių Lietuvoje. Turėjome veiklos visą dieną.
 Tik nuvykus mus pasitiko festivalio savanoriai ir nustebino dovanėlėmis. Koridoriai iki arenos buvo užpildyti įvairių mokymosi įstaigų stendais. Galėjai prieiti prie tave dominančios kolegijos ar universiteto stendo ir sužinoti atsakymus į rūpimus klausimus, nusifotografuoti su žinomais žmonėmis. Arenoje veiklos taip pat netrūko. Lektoriai, atvykę iš įvairių miestų, pasakojo savo sėkmės istorijas ir dalinosi gyvenimiška patirtimi.
 Didžiausias atokvėpis po visos dienos buvo koncertas, kuriame sužibėjo daug naujų atlikėjų, o visą vakarą užbaigė ,,Radistai“.
 Grįžome pasisėmę naujų minčių ir įgiję daug naujos patirties. Studfestas – puiki galimybė geriau pažinti save ir pasirinkti tinkamą tolimesnį kelią.

Fausta Talačkaitė, IIIc klasė

 

 Spalio 24 dieną gausus antrų ir trečių klasių gimnazistų būrys važiavo į Kauną, kur Žalgirio arenoje vyko jau tapęs tradiciniu didžiausias Lietuvoje karjeros festivalis. Gimnazistus kelionėje lydėjo socialinė pedagogė Audronė Matuzevičienė, bibliotekos vedėja Jolanta Glemžienė ir trečių klasių kuratorė, atsakinga už mokinių ugdymą karjerai Elvyra Kavoliūnienė.
 Gimnazistai išklausė net šešiolika pranešimų, kuriuos skaitė savo karjeros aukštumų pasiekę žmonės. Stebėjo X faktoriaus dalyvių pasirodymus, klausėsi Radistų koncerto.
Mokytojai taip pat galėjo dalyvauti įvairiose veiklose: klauytis įdomių pranešimų, bendrauti su aukštųjų mokyklų dėstytojais ir karjeros specialistais, diskutuoti su lektoriais. Mokytojams buvo skirti septynių lektorių užsiėmimai, bet šie buvo patys įdomiausi: Rytis Jurkėnas, edukacinių bendrovių ,,Kalba‘‘ kūrėjas ir Studfesto ambasadorius, kalbėjo apie tai, kad vertėtų rašyti moksleiviams pažymius ir už gerai padarytas ,,špargalkes“, Milda Karklytė – Palevičienė, vaikų psichologė, įdomiai pristatė konfliktų psichologiją, VDU dėstytojas Mindaugas Norkevičius išsakė savo požiūrį į nusistovėjusią švietimo sistemą, kurią reikėtų kuo skubiau keisti, o Eglė Sudžienė, psichologė, kartu su pedagogais aptarė mokytojo emocinį termometrą ir koks jis kiekvienam svarbus.
 Diena buvo nelengva, bet įdomi ir naudinga. Mokytojai gavo pažymėjimus ,,Įkvėpk mokytoją“.
 Tikiuosi, kad šis karjeros renginys gimnazistams buvo reikalingas ir aktualus.

Trečių klasių kuratorė E. Kavoliūnienė