Dvi dienos apie kino meną

 Spalis vienas  judriausių rudens mėnesių Lietuvos kino industrijai. Bene trys kino festivaliai vyksta vienu metu. Taip pat vykdomos edukacinės programos. Mokiniai giliau susipažįsta su kino menu, kino gamybos procesais, turi daug erdvės saviraiškai. ,,Kultūrinių projektų centro“ vykdomas edukacinis projektas ,,Kino busas“ pasiekė ir Kupiškį. 
 Spalio 11-12d. 15 mūsų gimnazijos mokinių tapo kino kritikais ir jaunaisiais režisieriais. Jaunosios kartos režisierius Andrius Blaževičius ir kino edukatorius Marat Sargsyan dalinosi savo režisūrine patirtimi, papasakojo apie filmo kūrimo taisykles. Per  dvi dienas trys mokinių komandos turėjo sukurti trumpametražius filmus tema ,,Dingęs pasaulis“. Užduočiai atlikti buvo galima pasinaudoti begaline interpretacija, tačiau laiko stoka trukdė sukurti sudėtingesnio siužeto filmą. Vis dėlto galutinis rezultatas džiugino ne tik pačius dalyvius, bet ir režisierius. Kai kurie techniniai sprendimai bei vaikiškas neprofesionalumas sukėlė linksmų emocijų peržiūros metu. 
 Nė vienas šeštadienį nepaliko mokyklos su gailesčiu, jog verčiau būtų ilgiau padrybsojęs lovoje.
 
Rūta Vizbaraitė, IVd klasė