Istorijos pamokos Uoginiuose

 2019-uosius LR Seimas yra paskelbęs Lietuvos Tarybos Pirmininko, Lietuvos Valstybės Prezidento Antano Smetonos metais.

 Kupiškio etnografijos muziejus kartu su rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriumi įgyvendindamas pilietinį tautinį projektą „Prezidentas Antanas Smetona – geriausių tautos charakterio vertybių skleidėjas“ pakvietė rajono mokyklas dalyvauti edukaciniame renginyje Uoginių amatų centre.
 Spalio 16 d. grupelė IIe klasės mokinių dalyvavo šio projekto pristatymo šventėje. Renginys prasidėjo ąžuoliukų sodinimu „Šimtmečio ąžuolyne“. Po medelių sodinimo projekto dalyviai rinkosi į muziejaus edukacines patalpas. Laikinai muziejaus direktorės pareigas einanti, vyr. fondų saugotoja Giedrė Zuozienė pristatė projekto tikslus ir veiklas, pakvietė pasiklausyti istoriko, diplomato prof. Alfonso Eidinto paskaitos „Lietuva ir prezidentas Antanas Smetona“. Renginio svečias papasakojo apie tarpukario Lietuvą, apie A.Smetonos asmenybę, svarbiausius jo gyvenimo įvykius. Renginį užbaigė viktorina. Klausimai buvo susiję su Pirmojo Lietuvos Valstybės Prezidento gyvenimu, pomėgiais.

Bibliotekininkė Jolanta Glemžienė

IMG 20191016 110208 (1) IMG 20191016 110928 (2)

Autorės nuotraukos