Europos kalbų diena

Rugsėjo 26-oji - Europos kalbų diena, Europos Sąjungoje švenčiama šventė, skirta Europos Sąjungos kalboms.

 europos kPirmą kartą švęsta 2001 metais. Jos metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms.
Mūsų gimnazijoje taip pat paminėta ši šventė. Visi galėjo susipažinti su ankstesnių metų mokinių veiklomis, atliktais projektais, kurie buvo susiję su Europos kalbų mokymusi.

 Ia klasės mokiniai (anglų kalbos grupė, mokytoja Violeta Urbelienė) parodė iniciatyvą ir patys parengė šmaikščius ir linksmus prancūzų, ispanų, lenkų kalbų pristatymus. Spalvingi pristatymai gerai nuteikė visus klausytojus. Be to, pranešėjai įtraukė žiūrovus į žaidimą ir pateikė intriguojančių klausimų apie Europos kalbas. O kaip linksma ir įspūdinga buvo čia ir dabar išmokti nors kelias frazes prancūziškai, ispaniškai ar lenkiškai! Juk moki kalbą – žinai kelią!

 

Mokytoja Violeta Urbelienė