Programos ,,Kultūros pasas“ renginiai

 Kultūros pasas - priemonė, leidžianti mokiniams valstybės lėšomis lankytis įvairiuose kultūros ir meno renginiuose.

  Nuo 2019 m. balandžio mėn. ši paslauga skirta visų mokyklų mokiniams. Kultūros paso renginiai, kuriais galima pasinaudoti, skelbiami internetinėje svetainėje www.kulturospasas.lt. Tai ekspertų komisijos atrinktos kultūros įstaigų ir organizacijų, edukatorių ir menininkų pasiūlytos paslaugos. 

 Kultūros paso siūlomuose renginiuose jau spėjo sudalyvauti ir nemažai gimnazistų. Pirmokai gimnazistai turėjo progą plėsti lietuvių kalbos žinias per edukacinę programą „Ar žinai, kas yra terminas?“. Edukacinis žaidimas „Plėsk mąstymą“ antrokus gimnazistus skatino kūrybiškai mąstyti, mokė užduoti tinkamus klausimus, spręsti neįprastas situacijas. Trečiokai gimnazistai stebėjo prasmingą ir jautrų, literatūrą ir teatrą apjungiantį spektaklį „Jis ir Ji“, sukurtą pagal J. Biliūno ir jo žmonos Julijos Janulaitytės pažinties ir meilės istoriją. Grupelė ketvirtokų gimnazistų dar prieš egzaminų sesiją su kuratore Janina Vildžiūniene žiūrėjo Keistuolių teatro spektaklį „Riešutų duona“. Lietuvių kalbos mokytojos Jolanta Kireilytė ir Zita Navarskaitė su gimnazistais vyko į Anykščius, kur susipažino su švietėjiškomis tradicijomis Didžiulių dvarelyje, autentiškoje rašytojo A. Vienuolio namo aplinkoje aiškinosi, kuo legendos apie gilią senovę yra svarbios šiuolaikiniam jaunam žmogui.
 Galimybė dalyvauti kuo įvairesnėje veikloje, stebėti, bendrauti, vertinti yra būdas mokinių kultūros patirčiai plėsti, ugdyti kultūros pažinimo įpročius. Tik pažindami kultūrą galėsime ją kurti.

Programos ,,Kultūros pasas“ koordinatorė gimnazijoje, mokytoja Gitana Vaičiutė

009 004 010 011  100 0850 100 0852 100 0951 100 0955

Autorės nuotraukos