Paroda ,,Penicilinas“

 ,,O iš po dulkių debesėlio žvelgiu aš./Sveika sugrįžus. Ir nusivalyk/purvą, dumblius ir liūdesį nuo/akių.“ Tai ištraukėlė iš abiturientės Jogilės Einorytės dailės darbų parodos ,,Penicilinas“ anotacijos.

 Į parodos atidarymą susirinkę Jogilės mokslo draugai, klasės kuratorė, mokytojai pamatė netradicinius, modernius darbus. Tai iliustruotos ir su subtilia ironija užrašytos mintys, kurias gali savaip interpretuoti kiekvienas. Darbai atspindi ir pačios autorės charakterį. Piešiniai linksmi, su humoru ir ironija, šiek tiek kandūs, bet labai tiksliai ir giliai analizuojantys gyvenimą, žmones, aktualijas. Jogilė geba kritiškai pažvelgti ir į save, ir į aplinką. Tačiau kritika žaisminga, subtili, sukurianti įvairias prasmes. Labai iškalbingos detalės, brandus ir modernus žaidimas žodžio reikšmėmis.

 Darbai atlikti grafikos technika. Linijos minimalistinės, bet jautriai apjungiančios kiekvieną iliustraciją. Jogilę galima pavadinti mažuoju genijumi, pulsuojančiu stipria minčių galia.
 Paroda atidaryta kovo 21d. Parodą galima apžiūrėti gimnazijos priestato pirmame aukšte.

Dailės mokytoja Lena Zinienė

100 0402 100 0401 100 0418 100 0419 100 0417 100 0410

Gintaro Stankevičiaus nuotraukos