Padėkos kelionė į Kauną 

 Birželio 12- ąją Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos mokiniai leidosi į jau tradicine tapusią Padėkos kelionę.

Į šią nemokamą pažintinę kelionę kviečiami geriausiai besimokantys, aktyviausiai dalyvaujantys meninėje ir sportinėje veikloje gimnazistai. Ankstesnių metų Padėkos kelionių metu gimnazistai aplankė Trakus, Kernavę, Biržus, Panevėžį. Šiemet 45 pirmų-ketvirtų klasių mokiniai, lydimi gimnazijos mokytojų ir kelionės organizatorės socialinės pedagogės Audronės Matuzevičienės, išvyko į Kauną.
 Pirmasis sustojimas - Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Žmogaus anatomijos muziejus. Atvėrus muziejaus duris iškart didžiulį įspūdį padarė didžiulis trijų metrų žmogaus griaučių stendas. Muziejaus vedėja papasakojo šio stendo istoriją: “Vienas muziejaus įkūrėjo draugas netgi testamente įrašė, jog atiduoda savo kūną Anatomijos muziejui, kad po mirties į jį žiūrėtų ir grožėtųsi, čiupinėtų, liestų jaunos studentės.“ Užsiėmimo metu gimnazistai sužinojo muziejaus įkūrimo istoriją, pamatė daugybę eksponatų : griaučių, plaučių, kitų organų, žmogaus pjūvių, sudžiovintų kūnų ir pan. Ši edukacija ne tik pagilino žmogaus anatomijos žinias, bet ir pasitarnavo gimnazistų karjeros planavimui, mediko profesijos pristatymui.
Kitas kelionės sustojimas – Kauno pilis, seniausia mūrinė pilis Lietuvoje. Netradicinės pamokos metu gimnazistai susipažino su Kauno pilies istorija, jos gynybos metodika, viduramžių medžioklės ir karybos principais, egzistavusia ginkluote, grožėjosi Kauno panoraminiais vaizdais.
 Netradicinė istorijos pamoka tęsėsi Kauno IX forto muziejuje. Ši Kauno tvirtovės dalis atspindi Pirmojo pasaulinio karo išvakarėse egzistavusius gynybinius įtvirtinimus, to meto inžinerijos sprendimus, bei statybos galimybes. Gimnazistai ne tik klausė gidžių pasakojimų apie forto paskirtį ir funkcijas, apie nacistinės Vokietijos vykdytas masines lietuvių ir žydų žudynes, apžiūrėjo ekspozicijas apie sovietines ir nacių okupacijas, vaikščiojo požeminėmis susisiekimo galerijomis, pamatė artilerijos pabūklus, bet ir turėjo galimybę įsijausti į kalinių rolę ir atkurti 1943 m. gruodžio 25 dieną įvykusį pabėgimą.
 Pramogaujant ir mokantis, laikas greitai prabėgo. Šioje Padėkos kelionėje gimnazistai tikrai gavo daug vertingų biologijos ir istorijos žinių, patobulino bendravimo, darbo grupėje įgūdžius. Kelionės dalyviams netrūko geros nuotaikos ir puikaus nusiteikimo.

 Jolanta Glemžienė, bibliotekininkė

IX fortas Kauno pilis Kauno pilis 1