Netradicinės pamokos Kaune

Birželio 5d. 15 Ic klasės mokinių vyko į Kauną, į edukacinę kelionę.

 Aplankėme Kauno anatomijos muziejų, Atominį bunkerį ir Pabėgimo kambarį.
 Atominiame bunkeryje gidas papasakojo apie NKVD veiklą Lietuvoje, pamatėme unikalias pasiklausymo įrangas. Sužinojome, kaip būdavo sekami žmonės, kur saugumo agentai slėpdavo pasiklausymo prietaisus, fotoaparatus. Apžiūrėjome dujokaukių, pagamintų įvairiais metais, kolekciją. Įdomiausias eksponatas iš visų bunkerio eksponatų daugeliui buvo „Tramdomoji kėdė“. Galėjome patys atsisėsti į tą kėdę ir būti surišti. Pagilinome Lietuvos istorijos, rusų kalbos žinias.
 Antroji aplankyta vieta buvo Kauno anatomijos muziejus. Išklausėme paskaitėlę apie muziejaus susikūrimą bei eksponatų atsiradimą. Po to apžiūrėjome balzamuotų kūno dalių kolekciją: Siamo dvynius, kūdikį, gimusį be smegenų, rankos sandarą iš vidaus, žmogaus skeletą, plaučius, smegenis. Tiems, kas ruošiasi studijuoti mediciną, lankymasis šiame muziejuje buvo be galo naudingas.
 Dar viena veikla buvo ,,Pabėgimo kambarys“. Klasės vaikinai ir merginos, susiskirstę į dvi grupes, pateko į skirtingas patalpas. Vieni į klasę, pilną knygų, rašiklių, aplankalų ir lentynų, o kita grupelė į bunkerį. Abiejose patalpose buvome užrakinti ir turėjome per 60 minučių pabėgti, naudodamiesi įvairiomis užuominomis ir veikdami kartu. Užduotys buvo įvairios: reikėjo rasti ar atspėti skaičius, kodus seifams atrakinti. Buvo labai įdomu, nes turėjome „įjungti” loginį mąstymą, dar geriau išmokome dirbti grupelėse. Džiaugiamės, jog pasirinkome būtent šias vietas, nes ne tik įdomiai praleidome laiką, bet ir išmokome naujų dalykų. Pagilinome savo istorijos, biologijos žinias, mokėmės ne mokykliniame suole, o visai kitoje aplinkoje. Grįžome laimingi ir nusiteikę linksmai užbaigti dar vienus mokslo metus!
 Dėkojame gimnazijos administracijai už nemokamą mokyklinį autobusą, klasės kuratorei Elvyrai Kavoliūnienei, organizavusiai šią kelionę, ir lydėjusiai mokytojai Astai Merkienei.

1c klasės seniūnė Augustina Zabukaitė

 

Kaunas5 Kaunas6